Benfica'yı karıştıran transfer

Beşiktaş'ın zorunlu satın alma maddesi ile Braga'dan kiraladığı Al-Musrati, Portekiz'de gündeme oturdu.

Beşiktaş'ın zorunlu satın alma maddesi ile Braga'dan kiraladığı Al-Musrati, Portekiz'de gündeme oturdu. 12 milyon Euro bonservis ve 2.5 milyon Euro bonusa karşılık kadroya katılan Libyalı orta saha oyuncusunun Beşiktaş'a transfer olması, hem Braga taraftarlarını hem de rakip Benfica taraftarlarını rahatsız etti.


Braga taraftarları, yıldız futbolcunun takımdan ayrılmasına tepki göstererek, "Takımın en iyi oyuncularından birini gönderdik... Musrati'yi başka bir kulübe vermek bizim için utanç verici bir durum… Yerini doldurmak asla kolay olmayacak" şeklinde yorumlarda bulundu.


Benfica cephesinde ise üzüntü kızgınlığa dönüştü. Yaz transfer sezonunda Benfica'nın 27 yaşındaki oyuncuyu almak için 20 milyon Euro'yu aşan bir teklif götürdüğü, ancak Braga'nın 30 milyon Euro talep ettiği belirtildi. Beşiktaş'ın oyuncuyu sezon sonuna kadar 1 milyon Euro'ya kiralayarak, 11 milyon Euro'luk satın alma bedeliyle kadrosuna kattığı durum, Benfica taraftarlarını daha da kızdırdı.


Bazı yorumlarda, "Biz istediğimizde 30 milyon Euro ama Beşiktaş'a 15 milyon Euro, söyleyecek hiçbir şey yok… Braga'dan alınmadı, artık Beşiktaş'tan almalıyız" ifadeleri kullanıldı. Beşiktaş'ın düşük bir rakama transfer ettiği Al-Musrati'nin Beşiktaş'ta sezon sonuna kadar 1 milyon Euro kazanacağı, ayrıca senelik 2.5 milyon Euro'luk bir maaşla oynayacağı da haberde belirtildi.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI