Beşiktaş JK Denetim Kurulunu Denetlemeye Denetçiler Lazım!

Hafta Sonu Cumartesi Günü BJK Divan Kurulu Toplantısı Yapılacak.

Beşiktaş JK Denetim Kurulunu Denetlemeye Denetçiler Lazım!

Hafta Sonu Cumartesi Günü BJK Divan Kurulu Toplantısı Yapılacak. 

Muhtemelen Beşiktaş'ın korkunç mali tablosu, gündemin en çok tartışılacak ana gündem maddesi olacak. Beşiktaş JK Denetim Kurulunun 19.11.2019 tarihli ve 30 Kasım'daki Divan Kurulu toplantısında görüşülecek raporunun 16 maddeden oluşan ‘Düşünceler’ bölümünü görmeyeli uzun zaman olmuştu.

‘YAPAN ve GÖZ YUMAN ARASINDA FARK VAR MIDIR?

Siyah-Beyazlı camia, mali açıdan gerçekten çok zor bir dönemden geçiyor. Rahmetli Süleyman SEBA’dan sonra bu duruma gelmemizde Başkanından, yöneticisine borç batağına saplanmamız da birçok ismi buradan sorumlu tutup yazabiliriz. Ancak birde üyelerin Kulübün ‘Namusunu’ emanet ettiği seçilmiş kurullarımız ve Başkanları bulunuyor. Belki tamda burada, Beşiktaş JK Denetim Kurulu Başkanı Feyyaz TUNCEL’e ayrı bir parantez açmanın tam sırası

Feyyaz beyi Türk spor tarihinde hiç görülmemiş bir konunun muhatabı, Beşiktaş Divan Kurulu eski başkanı Yalçın KARADENİZ’i şikayet ederek görevden alınması komplosunun baş aktörü olarak hatırlıyoruz.

10 yılı aşkın süredir bunca İsrafa göz yuman Denetim Kurulu ve Başkanı, her ne hikmetse hayatının 55 yılını BJK’ya adamış Yalçın KARADENİZ ‘Beşiktaş Borç Batağına Sürükleniyor’ uyarısını yapmasının hemen ardından, X Başkan Fikret ORMAN ile birlikte kol kola Senatonun başını susturma operasyonu başlatıverdi.   

GÜNAYDIN FEYYAZ BEY! BJK ŞİMDİ Mİ BATTI?

Feyyaz TUNCEL ve ekibinin hazırladığı raporun 5.maddesinde, Beşiktaş'ın ‘borca batık’ olduğu beyanı var. Yıldırım DEMİRÖREN döneminden bu yana Başkanlık yapan Sn:Tuncel, sanırım bu bilgiye yeni ulaştı. 4 dönemdir bağımsız denetim şirketinin tespit ettiği borca batıklık durumunu uzun yıllar sonra ‘Düşünceler’ bölümünde belirtip yer veren Beşiktaş JK Denetim Kurulu Başkanına kocaman bir Günaydın!..

DENETİM KURULU, İŞİNE GELENİ GÖRÜP İŞİNE GELMEYENİ GÖRMÜYOR!

Denetim Kurulunun üzerinde durup ‘’düşünceler’’ bölümünde yer vermediği çok önemli bir tespite de (tanımak kısmet olmadı) değerli bir BJK Kongre Üyesi Gökhan TİRYAKİ’nin araştırmaları sayesinde ulaştım. Kendi sosyal medya hesabından açıklamalar yapan üyemiz, Feyyaz TUNCEL’in gör(E)mediğini BJK’nın bankalarda ki ‘REHİN’ olarak verilen hisselerinin durumunu sorgulamış.

‘Futbol A.Ş.’ye ait %5 hissenin konsorsiyum bankalarına, %2,5 hisse ise Şekerbank’a ait olmak üzere %7,5 oranında rehinli hissesi mevcuttur.’’ 

Çok kafa karıştırmayalım. Biraz araştıran Beşiktaşlılar görecekler ki, tüzüğümüzde ‘Her Yönetim Kendi Görev Süresi Kadar Borçlanabilir ‘ Hükmü bulunmaktadır.

Denetim Kurulunun 01.10.2015-31.12.2015 tarihli 4.dönem denetim raporunun 23.sayfasında ‘18.12.2012 yılında Denizbank A.Ş.’ne %5 orana denk gelen 3.000.000 TL nominal değerli BJK hisse senedi rehin teminatı olarak durmaktadır.’ bilgisi vardı. Yeni denetim kurulu raporunda ise %7,5 hissenin rehinli olduğu bilgisi bulunmaktadır.

Senato Üyelerimizin Hafta Sonu Feyyaz Beye Soracakları Soru Bence Şu Olmalı;

Denizbank’a verilen %5 hisse geri alındı mı? Alınmadıysa, yeni verilen hisse rehiniyle birlikte kulübün toplam %12,5 hisse rehini mi bulunmaktadır?

İnanın, insanların sıkılmayacağını bilsem Feyyaz TUNCEL ve BJK Denetim Kurulu ile ilgili daha sayfalarca buraya vukuat yazabilirim. Zaman buldukça da tüm kurullarla ilgili tespit ve düşüncelerimi, buradan sizlerle paylaşacağım. Düşüncem o dur ki; BJK’nın Denetleme Kurulunu Denetlemek için bile, şeffaf Denetçiler lazım. Aksi taktirde, Denetlenenler ve Denetleyenler aynı karede ve aynı gemide olduktan sonra Yandı Gülüm Siyah-Beyaz Helva…

Hak edene Saygılarımla

Hakan ÖNCÜL - www.duydukmu.com

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun