Beşiktaş, Zenit'i yakalayamadı!

Beşiktaş, güçlü zenit karşısında başabaş bir oyun ortaya koydu.

VTB Cup’ta Beşiktaş, Rusya'nın Zenit ekibine 72-69 kaybetti. İlk periyoddaki farkı kapatmak için mücadele eden Beşiktaş diğer periyodlardaki savunması ile oyunu zorladı ancak rakibini yakalayamadı.

Çembere atak ederek skor bulan Zenit 7. dakikayı 17-7 öne bitirdi, ilk periyodu 28-19 önde tamamlayan Rus ekibi 8 sayıyı serbest atış çizgisinden buldu.

Beşiktaş ikinci çeyreğe daha sert başladı, Jonah Mathews ile oyunda kaldı. 8. dakika 33-32 Zenit üstünlüğü ile geçildi, aynı dakikada Angel Delgado 3 faulle kenara gitti. Zenit Bojan Dubljevic’in son saniye basketi ile soyunma odasına 37-34 önde gitti.

Üçüncü çeyrekte Beşiktaş yakın takibini sürdürdü, farkı 1 sayıya kadar düşürdü. Çeyrek sonunda ise Zenit savunma kaynaklı sayılarla farkı 9 sayıya (61-52) çıkardı.

Beşiktaş son 4 dakikaya 67-61 geride girdi, Berk Uğurlu’nun son saniyedeki üçlüğü farkı 3 sayıya düşürdü (72-69) ancak sonucu değiştirmedi.

Beşiktaş’ta Jonah Matthews 14 sayı (2/3 üçlük), 4 ribaund, 4 asist, Drek Needham 10 sayı, 2 asist, Matt Mitchell 10 sayı, 6 ribaund, Samet Yiğitoğlu 8 sayı, 3 ribaund, Egehan Arna 8 sayı, 2 ribaund üretti.

Zenit’te ise Vince Hunter 10 sayı, 6 ribaund, Kyle Kuric 11 sayı, 4 ribaund, 3 asist, Sergey Karasev 13 sayı, 5 ribaund, Thomas Heurtel 8 sayı, 3 asist, Bojan Dubljevic 11 sayı, 6 ribaundla oynadı.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI