Beşiktaş'ta flaş kadro dışı kararı

Beşiktaş'ta yönetim, yıllık ücretinde indirime yanaşmayan futbolcuları kadro dışı bırakma kararı aldı.

Beşiktaş'ta koronavirüs günlerinin daha fazla sıkıntı vermemesi için harekete geçildi. Türkiye Gazetesi'nden Murad Tamer'in haberine göre, Beşiktaş yönetimi, pazarlama ve strateji geliştirme yöntemleriyle kulübü ayağa kaldırmayı hedefliyor. Başkan Ahmet Nur Çebi, İcra Kurulu Başkanı Mesut Urgancılar, İkinci Başkan ve yeniden yapılanma sorumlusu Adnan Dalgakıran ile pazarlama ve iş geliştirme sorumlusu Enis Ulusoy'un bir araya geldiği toplantıda UEFA'daki son gelişmeler masaya yatırıldı.


Dünyada futbol ekonomisinin tamamen değişeceğini ön gören siyah-beyazlı idareciler, kulübün yeni sisteme hazır olması için çalışmalara başladı. Artık dünyada futbolculara ödenen yıllık ücretlerin çok yüksek olmayacağı için mevcut kadrodaki isimlerin kontratlarının yeniden düzenlenmesi planlar arasında.

BÜTÇE AZALACAK

Yıllık ücretlerin azaltılması için yapılacak görüşmelerde indirime yanaşmayan futbolcular süresiz kadro dışı bırakılacak. Bankalar Birliği'yle yapılan anlaşmanın revize edilmesi de kulüp için çok büyük önem taşıyor. Geçtiğimiz temmuz ayında eski başkan Fikret Orman, Bankalar Birliği ile beş yıl vade ile yapılandırma sözleşmesi imzalamıştı. Anlaşma çerçevesinde kulübün gelirlerinin tamamına yakını temlik altında bulunuyor.

Koronavirüs salgını sebebiyle futbol ekonomisinin durma noktası gelmesi üzerine Bankalar Birliği ile yapılan sözleşmenin yeniden düzenlenmesi için Başkan Ahmet Nur Çebi bizzat çalışmalara başladı. Ek olarak yapılacak yeni transferlerdeki ücretler de çok düşük tutulacak, bütçe 30 milyon avroyu geçmeyecek.


EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun