Büyük rezalet! Kural hatası var, tekrar yok!

Tahkim Kurulu, geçtiğimiz ay oynanan Trabzonspor-Beşiktaş maçında kural hatası yapıldığını iddia eden Beşiktaş'ın itirazını reddetti. Tahkim, kural hatasını kabul ederken skora etki etmediğini savundu.

Son dakika Beşiktaş haberleri... Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, Beşiktaş'ın Trabzonspor maçına yönelik kural hatası başvurusunu oy birliğiyle reddetti. İşte yaşanan gelişmeler... 

Tahkim Kurulu, geçtiğimiz ay oynanan Trabzonspor-Beşiktaş maçında kural hatası yapıldığını iddia eden Beşiktaş'ın itirazını reddetti. Tahkim, kural hatasını kabul ederken skora etki etmediğini savundu. Kurul, endirekt serbest vuruşun doğru yerden kullanması halinde gol olmasının bir ihtimal olduğunu, kesinlik içermediği yorumunu yaptı.

Trabzonspor-Beşiktaş maçında ne olmuştu?

Trabzonspor stoperi Hüseyin’in ceza sahası içinde verdiği topu kaleci Uğurcan’ın elle kontrol etmesini ‘geri pas’ olarak değerlendiren Küçük, endirekt serbest atışı yanlış yerden yaptırdı.

Maçın 47. dakikasında Trabzonsporlu Hüseyin, kornere çıkmaması için ayağıyla topu Uğurcan’a bıraktı. Milli kaleci burada topu elle alıp oyunu başlatmak isterken hakem Zorbay Küçük oyunu durdurdu ve pozisyonu ‘geri pas’ olarak değerlendirip Beşiktaş lehine endirekt serbest vuruş verdi.

TFF: "Usule, esasa ve talimatlara aykırı bir yön yok"

TFF'den yapılan açıklamada konuyla ilgili şu ifadeler kullanıldı:

“Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin, TFF Yönetim Kurulu’nun 28.04.2022 tarih ve 193 sayılı kararına itirazı incelendi. Duruşma için tayin edilen 12.05.2022 Perşembe günü saat 15:15’te icra edilen duruşmada Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin vekili Av. M. Emin Özkurt, Türkiye Futbol Federasyonu vekilleri Av. Hakan Furkan Tarman ile Av. Ayberk Yelekçi’nin hazır oldukları görüldü, sözlü beyanları alındı. Yapılan müzakere neticesinde; ayrıntısı gerekçeli kararda açıklanacağı üzere yapıldığı iddia edilen kural hatasının müsabaka sonucunu etkilediğine ilişkin itirazın tahmin ve varsayıma dayalı olduğu kabul edilerek TFF Yönetim Kurulu kararında usule, esasa ve talimatlara aykırı bir yön bulunmadığı anlaşıldığından Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin itirazının reddine, oybirliği ile karar verilmiştir.”

Ajansspor.com

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI