Cenk Tosun: Fenerbahçe'den teklif aldım

Cenk Tosun: ''Fenerbahçe’den de diğer rakip takımlardan da teklif aldım...''

Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş'ta forma giyen Cenk Tosun katıldığı bir programda Fenerbahçe, Everton ve Premier Lig hakkında konuştu.

Beşiktaş’ın tecrübeli forveti Cenk Tosun, Eser Yenenler Show’da Linç@’e konuk oldu. Programda fotoğraflarına gelen linç yorumlarını yorumlayan 32 yaşındaki futbolcu, kariyeri ve rakip takımlar hakkındaki açıklamaları ile gündem oldu. 

"Kötü oynayınca yorumları okumuyorum"

Cenk Tosun, Eser Yenenler’in Youtube üzerinde yayınladığı programda sosyal medya hakkında konuştu. Taraftarların sosyal medya üzerinden kendisine yazdığı yorumları çok okumadığını belirten Tosun bu konuda gülerek “Yani yorumları hiç okumuyorum diyemem ama iyi oynayınca okuyorum kötü oynayınca okumuyorum. Çok kötü oynayınca da moralim daha da bozulmasın diye okumam” ifadelerini kullandı.

"Fenerbahçe’den teklif aldım"

Kariyeri boyunca kendisine gelen teklifler hakkında konuşan Cenk Tosun daha öncesinde rakip takımlardan da teklifler aldığını söyledi. Tosun, Eser Yenenler’in ‘Fenerbahçe’den teklif geldi mi?’ sorusuna ise “Rakiplerden teklif geldi ama ben hep Beşiktaş’ı seçtim. Fenerbahçe’den teklif geldi, diğerlerinden de geldi.” diyerek Sarı-Lacivertli ekipten teklif geldiğini açıkladı. 

Kartal Kayra Yılmaz Kayserispor'da

"Jübilemi Beşiktaş’ta yapmak istiyorum"

Beşiktaşlı oyuncu, Eser Yenenler’in kendisine ‘Arabistan’dan teklif gelse gider misin?’ sorusu üzerine ise Pro Ligi’ndeki fiyatlar ve gelecek hakkında düşüncesini “Ben oynayabildiğim kadar oynamak istiyorum. Jübileyi Beşiktaş’ta yapmak istiyorum. Arabistan’da çok saçma fiyatlar döndü. Kimseye neden gittin de diyemiyorum açıkçası.  Saçma sapan paralar var. Oyuncu 1-2 yıl gidiyor 100 milyon alıyor neden gitmesin ki?” diyerek açıkladı. 

"Birden ‘Beşiktaş ile anlaştık’ dediler"

Cenk Tosun 2018’de rekor bonservis bedeli ile Beşiktaş’tan ayrılarak Premier Lig ekiplerinden Everton’a transfer olmuştu. Transferinin bir anda netleştiğini belirten tecrübeli forvet yaşananları “Biz eşimle devre arasındaki tatilimde Londra’ya gitmiştik. O zaman Everton ile görüşüyorduk ama daha bir şey yoktu. Sonra birden beni arayıp ‘Biz kulübünle anlaştık sağlık kontrolüne gelebilirsin’ dediler.” sözleriyle anlattı. 

'"Sakatlık olmasa Everton’da daha başarılı olurdum''

Everton’a katılmasının ardından sakatlıklar yaşayan Cenk Tosun, İngiliz kulübünde aradığını bulamadı. Tecrübeli forvet hem sakatlıklar hem de hoca değişikliklerinin başarısına etkisi hakkında şunları söyledi: “Sakatlık yaşamasam orada çok daha başarılı dönemler geçireceğime inanıyorum. 4 yıl orda kaldım 6 kere hocam değişti. Tam hocaya alışıyorsun birden hoca değişiyor. Taraftarların Avrupa beklentisi vardı her yıl çok da para harcanıyordu ama ilk 7’ye giremiyorduk. Beklentiler yüzünden de hoca değişiklikleri oluyordu.”

"Fenerbahçeliler gururlansın"

Cenk Tosun, Everton’a transfer olmasının ardından Beşiktaşlı taraftarların sinirlenmektense gururlandıklarını belirtti. Eser Yenenler’in ‘Arda Güler gidince Fenerbahçeliler sinirlendi ya’ demesi üzerine ise “Neden sinirleniyorlar? Gururlansınlar. Arda, dünyanın en büyük kulübüne gitti. Real Madrid’e gitsin orada bizi gururlandırsın. Bu çok güzel bir şey.” dedi.

"Ronaldo insan dışı"

Konuşmasının devamında Everton forması giydiği dönemde Ronaldo ile karşılaştığını belirten Cenk Tosun, “Ronaldo ile Everton’dayken karşılıklı oynadım. İnsan dışı. Oynarken top sende bile olsa bir bakıyorsun o ne yapıyor, nasıl koşuyor diye. Tabii konsantrasyonunu bozmuyor ama gözün de değiyor. Ben en düşük haline denk geldim. 10 yıl önce Ronaldo ya da Messi’ye karşı oynamak isterdim. Hâlâ inanılmaz iyiler ama 37-38 yaşındalar artık” sözleriyle Portekizli yıldızı övdü.  

"İngiltere’de herkesle çok iyi anlaşıyordum"

İngiliz kulübüne katılmasının ardından takımdaki oyuncuların kendisine karşı nasıl bir tutumu olduğundan da bahseden Cenk Tosun bu konuda ise “Ben takıma gittiğimde benim için ödenen paranın bir ağırlığı vardı. İlk sene iyi de geçti. Herkesle çok iyi anlaşıyordum, beni çok seviyorlardı. Hepsi insan olarak çok iyilerdi.” dedi. 

"Premier Lig daha profesyonel"

Beşiktaş’tan ayrılarak İngiltere’ye giden Cenk Tosun, Premier Lig’i Süper Lig’den ayıran noktalardan da söz etti. Premier Lig'in daha profesyonel olduğunu söyleyen 32 yaşındaki futbolcu konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Eğitmenler, hocalar daha ilgili. Tabii orda maddi limit yoktu bu yüzden bütün aletler ve teknolojiler vardı. Beni en şaşırtan şey ise zemin oldu. Yat uyu yani. Basmaya kıyamazsın. 90 dakika inanılmaz gibi yağmur yağıyor sahadan çıkıyorsun hâlâ aynı.” 

"Şenol Güneş bağırıp çağırmaz"

Beşiktaşlı futbolcu takımın teknik direktörü Şenol Güneş'in oyunculara tutumundan "Hoca doğru konuşur, bağırıp çağırmaz. Birine kızmak isterse tatlı tatlı konuşur sen zaten yerin dibine girersin. Mesela koşamadıysan sana 'neden koşmadın?' demez, 'uyuyamadın mı?' der anlarsın ne demek istediğini." sözleriyle bahsetti.

"Hayatımda iki Şenol var"

Cenk Tosun, hayatında iki Şenol olduğunu esprili bir şekilde dile getirdi ve "Benim hayatımda iki Şenol var. Biri babam Şenol Tosun diğeri ise Şenol Güneş... Şenol hocayla aramız çok iyi. Biri öğretmen, biri baba; ikisinin yeri de bende çok özel. Sarı kartta babam çok kızar. Hocayla ise bazen tatil konusunda çakışırız. Milli Takıma gittiğimde takımla aynı zamanda beni çağırır mesela o zaman bende takım benden daha fazla tatil yapınca biraz geç geleyim takıma derim. O da 'O zaman geleceksen hiç gelme.' der. Tabii ortada buluşuyoruz ama hocayla tartışmamız olmaz" diye konuştu.  


EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI