Çetinsaya: Ramos sadece bir transfer değildi!

Beşiktaş'taki görevindoen gGeçtiğimiz günlerde istifa eden Serhan Çetinsaya, gündeme dair açıklama yaparken yönetim hakkında da konuştu.

Beşiktaş'taki görevindoen gGeçtiğimiz günlerde istifa eden Serhan Çetinsaya, gündeme dair açıklama yaparken yönetim hakkında da konuştu.

Beşiktaş eski As Başkanı Serhan Çetinsaya, açıklamalarda bulundu

Sergio Ramos transferi konusunda Başkan Ahmet Nur Çebi ile ters düşüp istifa eden eski As Başkan Serhan Çetinsaya, transfer gündemi ve Beşiktaş yönetimi hakkında açıklamalarda bulundu.

''Bu ünvanlar gelip geçiçidir''

Beşiktaş'ta yatırım ve gayrimenkuller sorumlusu olduğunu söyleyen Çetinsaya, ''Yatırımlar ve gayrimenkuller sorumlusuydum. Bu süreçte çok ön planda olmak istemedim. Yönetici olduğumu sosyal medya hesaplarına beş ay sonra yazdım. Bu unvanlar gelip geçiçidir. Hepimiz buraya hizmet etmeye geliyoruz. Gayrimenkuller konusunda geçmişte atılan yanlış adımlar nedeniyle yanlışlar vardı.'' dedi.

''Tesisin 20 milyona yaklaşan borcu vardı''

Beşiktaş tesislerinin borcu olduğunu ve o yükten kurtardıklarını söyleyen Çetinsaya, ''20 yıldır kanayan yara Nevzat Demir Tesisleri'ni çözdük. Benim için 10 transfere bedeldi. Tesisin 20 milyona yaklaşan borcu vardı. Borcumuzu 120 ay vadelendirdir. Ömür boyu tesisi kaybetme riskinden kurtulduk. Pendik'te denize sıfır arsa tesisi aldık. Sürecin tamamlanmasına çok az bir süre kaldı. Bizim en büyük sorunlarımızdan birisi beklemek ve takipsizlik. Şu anki dönem için konuşmuyorum. Beşiktaş'ta kronikleşmiş bir süreç.'' dedi.

''Beşiktaş halkın takımı''

Beşiktaş'ın halkın takımı olduğunu yineleyen Çetinsaya, ''Beşiktaş'ın asli işi gayrimenkul işi değil. Kronikleşmiş işler var. Herkes Beşiktaş'ın sırtından geçinenleri görsün ve bilsin. Beşiktaş halkın takımı. Alan değil, veren olmamız lazım.'' dedi.

''Beşiktaş'ta alışıla gelmiş işleyen bir hantal düzen var''

''Beşiktaş'ta alışıla gelmiş işleyen bir hantal düzen var. Nevzat Demir Tesisleri'nde geriye doğru büyümesi konuşuldu. Buranın içerisine U19 takımın tamamen A Takıma entegrasyonu için proje çalıştım. 2020'de bize maliyeti 8 milyon TL'ydi. Projenin yüzde 100'ünü yapamadık. Bu dakikadan sonra 60 milyon TL'den az bir maliyetle yapamayız. Nevzat Demir o gün 400 bin Dolar para verdi. Üçüncü sahada U19 maç da yapabiliyor. ''

''Maraş ve Antakya'da iki güzel çadır kent kurduk''

Deprem sonrası çadır kent kurduklarını söyleyen Çetinsaya, ''Yönetime geldiğimde tek bir hayalim Beşiktaş'ın finansal bonçlarını sıfırlamaktı. Türkiye'nin kendi kendiye yeten kasabası projesiydi. Sonrasında 6 Şubat depremi oldu. Seçim sürecinde de projenin onay noktasında yavaşladık. Beşiktaş, deprem sırasında en çok çalışandı, hizmet üretendi. Maraş ve Antakya'da iki güzel çadır kent kurduk. Beşiktaş'a yakışan 5 yıldızlı okullar yaptık. Hayırlı uğurlu olsun diyorum.'' dedi.

''İnşallah 2025'e kalmadan 5 yıldızlı otel olacak''

''Malumunuz bizim eski kulüp binamız BJK plazamız var. İçinde olan kiracımız, deprem endişelerinden dolayı sözleşmeyi feshetti. Binamızın güçlendirmesine ihtiyacı var. BJK plazada da üç dört alternatifle görüştük. İnşallah 2025'e kalmadan 5 yıldızlı otel olacak.''

''Çanakkale'de bir projem vardı''

Beşiktaş'tan ayrılmadan önce başka projeleri olduğunu söyleyen Çetinsaya, ''Çanakkale'de bir projem vardı. Yazlık Beşiktaş Tatil Köyü hep hayalimdi. Bir evi 24 kişiye satabileceğimiz proje olacaktı. Proje hazır. Son yıllarda en büyük kazanımlardan bir projemiz var. Divan Kurulu toplantısında bazı detayları verebilmiştim. Beşiktaş'ımız Paşa Mandıra'da çok kıymetli bir arsa kazanımı var. 21 dönüm, etrafı ormanla kaplı. Fırat Fidan'ın önderliğinde çok güzel bir proje çıkardı. Dortmund ve PSG ayarında. Maddi kaynağın ayırıp ihale edilmesi kaldı. Burada bir sözüm vardı. O sözümün takipçisi olmak istiyorum. Paşa Mandıra'daki bir sahaya Mühendis Oktay adını vereceğiz" demiştim. İnşallah o sahaya adını vermek için elimden geleni yapacağım.'' dedi.

''Sonuçta Beşiktaş'a veda etmiyorum. Sadece mevcut yönetimden ayrılıyorum. Beşiktaş'a veda edemezsiniz. ''

Sponsorluk benim asli görevim değildi. Ön ayak olmaya çalıştım. Transfer de benim asli görevim değildi. Başkan görev verdi. Bazıları oldu, bazıları olmadı. 

''Ramos, benim için bir futbolcu transferi değildi''

"Sergio Ramos... Ramos, benim için bir futbolcu transferi değildi. Bu şahıs rüşdünü ispat etmiş, 25 kupası olan, kariyeri ortada olan biri. Bu sporcunun Beşiktaş'a kazandırılması, Beşiktaş'ın layığı olan dünya vitrinine geri dönmesiydi. Bu benim için bir futbolcu transferinin ötesinde, vizyon projesiydi. Çok çalıştık. Oldu, anlaştık. Sonrasında olmadı. Sağlık olsun. Kısmet değilmiş. Keşke olsaydı. Bir Beşiktaş taraftarı olarak izlemeyi çok isterdim."

''Ramos ile anlaştık''

Sergio Ramos ile anlaşma sağladıklarını söyleyen Çetinsaya, ''Ramos ile anlaşmamız 2 yıl istemesine rağmen 1+1 yıldı. Birinci yılın sözleşme maddeleri ikinci yarı göre daha fazlaydı. 4 milyon Euro şahsın profesyonel futbolcu olduğu 1 milyon Euro imza parası. 6 milyon Euro'da şöyle bir avantajımız vardı. Ulusal ve uluslararası reklam filmi çekilmesini vaat ettik. Bunları bulamazsak nasıl ödeyecektik. Onun için transferden çekildik. 3 firmadan ön onay almıştık. Sporcunun tek bir etkileşiminin karşılığı 242 bin Euro. Böyle bir şahıstan bahsederken Türkiye'nin de dışa açılan bir yüzü olduğunu düşündüğünüzde, İspanya'nın efsane kaptanlarından bir tanesi olduğunu düşündüğümüzde bu rakamın kolaylıkla bulabileceğimizi düşünüyorum. Menajer veya arabulucu menajerle devam ettik.'' dedi.

''Sergen Hoca da geldi, para konuşmadı, takımı şampiyon yapmadı''

Sergio Ramos'un Sevilla'ya gitmesi normal diyen Çetinsaya, ''Bu rakamlardan onra Sevilla ile anlaşması sadece uluslararı bağlantınızı var. Kişinin anlaşma şekli 1-1,5 milyon Euro'ya gitmesi gibi bir şey yok. Doğduğu, büyüdüğü kulübe gitmesi gayet doğal. Sergen Hoca da geldi, para konuşmadı, takımı şampiyon yapmadı.'' dedi.


''Orada aslan pay benim değil Ceyhun Kazancı'nındır''

''Ramos transferinde güzel bir yere geldik. Kısmetten öte bir köy yok. Bakhtiyar'a emek verdim. Gittik konuştuk aldık. Çok zor bir kulüpten zor çalışmalar yaptık. Orada aslan pay benim değil Ceyhun Kazancı'nındır. Yemeği o hazırladı. Umuyorum Beşiktaş'a sembol bir futbolcu olacaktır. 10 numara bir çocuk. ''

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI