Ceyhun Kazancı'dan Şenol Güneş itirafı

Beşiktaş Sportif eski Direktörü Ceyhun Kazancı'dan çarpıcı açıklamalar...

Beşiktaş'ta sportif direktörlük görevinden ayrılan Ceyhun Kazancı suskunluğunu bozdu. Ceyhun Kazancı, siyah-beyazlılardan ayrılık süreci hakkında gelen soruya cevap verirken, Valerien Ismael kararı hakkında konuştu. Şenol Güneş'in imza törenindeki açıklamaları nedeniyle bir algı yaratıldığını dile getirdi.

Ceyhun Kazancıdan Valerin Ismael cevabı Şenol Güneş itirafı: Fikir ayrılıklarımız oldu... 

Ahmet Nur Çebi yönetimindeki Beşiktaş'ta sportif direktörlük görevini bırakan Ceyhun Kazancı açıklamalarda bulundu. Ceyhun Kazancı, siyah-beyazlılardaki ayrılık sürecine dair ilk kez konuştu.

Valerien Ismael tercihi hakkında gelen soruyu cevaplayan Ceyhun Kazancı, A Spor'a yaptığı açıklamada Şenol Güneş'in imza töreninde kullandığı sözler sonrası bir algı yaratıldığını ifade etti.

Beşiktaş'tan ayrılık süreci hakkındaki gelen soruyu cevaplayan Ceyhun Kazancı, "Bazen bazı şeylerin doğru gitmediğini hissedersiniz. Vakti geldiği için o dönemde ayrıldım, bu kadar net. Ben Beşiktaş'ın gündemi asla olamam" dedi.

Sosyal medyadaki tepkilerle ilgili konuşan Ceyhun Kazancı, "Profesyonel hayattan gelmenin dezavantajını yaşadım. Sosyal medyayı çok fazla takip eden bir insan değilim ama bu durum ülkemizin kanayan yarası. Camianın ileri gelen insanlarının da bu sosyal medya hesaplarına destek vermesi üzücü. Umarım bu durum değişir" ifadelerini kullandı.

Valerien Ismael tercihi hakkındaki soruya Ceyhun Kazancı şu cevabı verdi: "Valerien Ismael kararı hep birlikte alındı. O karardan pişman mıyım? Hem evet hem hayır. Hocanın bu kadar benimsenmeyeceğini bilseydim belki de bu kararı almazdım. Günün sonunda hoca başarılı olsaydı devam ederdi. Ismael tercihinin sonun başlangıcı olduğunu düşünmüyorum, sonra yine görevime devam ettim."

Şenol Güneş'in imza törenindeki açıklamaları sonrası bir algı yaratıldığını belirten Ceyhun Kazancı, "Şenol Güneş şu çok başarılı gidiyor. Türk futbolunun duayen isimlerinden biri. Şenol hocanın ilk toplantıda benim hakkımda söylediklerinden rahatsız olmadım. Hoca öyle bir insan değil, bir şeyi söyleyecekse direkt olarak söylüyor. O sözlerin yanlış algılanılması beni de onu da üzdü" açıklamasını yaptı.

Ayrılık sürecinde Şenol Güneş'in etkisinin olmadığını dile getiren Ceyhun Kazancı, "Şenol hoca ile de başkanla da tabii ki fikir ayrılıklarımız oldu. Anlaşmazlık, tartışma, kavga gibi durumlar kesinlikle olmadı. Şenol Güneş bilge bir insan. Günlük hayatla ilgili de sohbetlerimiz olurdu hocayla. Ayrılık sürecinde dahi hocayla anlaşamadığım yazıldı ama bu doğru değil" diye konuştu.

Ahmet Nur Çebi'nin hak ettiği değeri görmediğini düşündüğünü vurgulayan Ceyhun Kazancı, "Başkanımız, Beşiktaş için büyük emekleri olan, ağabeyim diyeceğim bir insan. Hak ettiği değeri görmediğini düşünüyorum. Transferleri tabii ki nihayete erdiren isimler başkan ve Emre Kocadağ oldu ama tüm transferlerden haberim vardı. Eğer bir durum olursa her daim onların emrindeyim" ifadelerini kullandı.

Gedson Fernandes'e taliplerin olduğunu belirten Ceyhun Kazancı, "Transfer konusunu tamamen ihtiyaç olarak gerçekleşir. Gedson o dönem bizim limitlerimiz gereği alamayacağımız bir isimdi ve biz de sezon sonunda almayı tercih ettik. Ne kadar özel bir oyuncu olduğunu hemen anlamıştık. Çok talibi, çok soranı var. Bakalım ne kadar kalacak Beşiktaş'ta" dedi.

Transferlerle ilgilili eleştirilere dair Ceyhun Kazancı, "Kampın sonuna doğru Amartey ve Onana transferleri bitmişti. Devre arasında ilk 11'e ciddi takviyeler yapmıştık. En az takviyeye ihtiyacı olan takım bizdik. Suudi Arabistan konusu ortaya çıkınca oyuncuların çoğu beklemek istedi. O yüzden bir gecikme oldu. Haklı olarak taraftarların beklentisi vardı ama mevcut kadro o süreçi iyi halletti" açıklamasını yaptı.

Jean Onana'ya tepkilerle ilgili konuşan Ceyhun Kazancı, "Onana transferi konusunda... Bu iş hep birlikte yapılan bir iş. Kimseyi bu transfer için suçlamaya gerek yok. Sadece 100 dakika oynamış bir oyuncu. Oyuncuları çok hızlı şekilde tüketmeye başladık. Kariyeri belli bir oyuncu. Listemizin ilk sırasındaydı diyemem ama listede olan bir oyuncuydu" yorumunda bulundu.

Halil Dervişoğlu ve Dusan Tadic'in transfer sürecine dair gelen soruya Ceyhun Kazancı, "Halil Dervişoğlu ve Dusan Tadic transferleri ekonomik anlamda olmadı. Tadic çok istenen bir oyuncuydu ama mali şartlarda olmadı. Halil özelinde de bitmek üzereydi ama o da nihayete ermedi. Taraftarın çok istediği bir isim değildi Halil ama Tadic konusunda bir tepki aldığımız doğru" cevabını verdi.

İletişim konusunda sıkıntılar yaşadığını belirten Ceyhun Kazancı, "Keşke iletişim konusunda daha etkili davransaydım. Yaptıklarımızı daha iyi izah edebilirdik. Taraftarlarımız hakkını helal etsin" dedi.

Romain Saiss'in ayrılık sürecini anlatan Ceyhun Kazancı, "Saiss, ayrılık sonrası bazı serzenişlerde bulundu. Sadece hocayla ilgili değil, başka sıkıntıları da vardı. Bir karar vermek lazımdı, o dönemde ayrılmasına karar verildi. Bedava aldığımız bir oyuncuyu para kazanarak gönderdik" ifadelerini kullandı.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI