Colley'den, taraftar kıyaslaması

Beşiktaş forması giyen Omar Colley, verdiği röportajda Türkiye ve İtalya'daki taraftarları karşılaştırdı. İşte detaylar…

Beşiktaş forması giyen Omar Colley, verdiği röportajda Türkiye ve İtalya'daki taraftarları karşılaştırdı. İşte detaylar…

Türkiye'de baskı var!

Türkiye'deki taraftarların İtalya'dakilere göre daha coşkulu olduğunu ve bu nedenle Türkiye'de baskının biraz daha fazla olduğunu belirten Colley, şu ifadeleri kullandı:


Zor bir sezon!

"Türkiye'nin en önemli kulüplerinden birindeyim. Dördüncüyüz ama takım için biraz zor bir sezon... Taraftarlar haklı olarak daha yukarılarda olmamızı istiyor. Kendimi iyi hissediyorum ama futbol İtalya'dakinden farklı. Daha az taktik, daha çok koşu. Sampdoria'da mutlu anlar yaşadım. Son birkaç sezonumuz zor geçti ama her zaman maçları takip ediyorum, kalbimdeler."

Türk taraftar bazen abartıyor! 

"Türkiye'de taraftarlar çok sıcak ve bazen futbol tutkusunu abartıyorlar. İtalya'da bu anlamda daha az baskı var. Ama Türkiye'de ırkçılık olaylarını hiç görmedim. İtalya'da olanlardan dolayı üzgünüm. Orası benim ikinci evim."


Türkiye'de ırkçılık yok! 

"Jesus - Acerbi olayına hiç girmeyeceğim ama İtalya'da çok fazla yabancı var ve bir şeylerin değişmesi gerekiyor. Irkçılık birçok ülkede var ama İtalya bu sorunu çözmek için daha çok çalışmalı, İtalya Futbol Federasyonu kararlı bir şekilde müdahale etmeli."


EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI