Emirhan: Para için değil!..

Türk futbol kamuoyunda Emirhan İlkhan tartışması...

2022-23 sezonunun ilk maçına bu akşam Kayserispor ile çıkacak olan Beşiktaş’ta gündem Emirhan İlkhan.

Siyah-beyazlı yöneticilerin takımda kalması için yaptığı teklifleri geri çeviren 2004 doğumlu oyuncu, sözleşmesindeki 4.5 milyon Euro'luk çıkış maddesini kullanarak kendisini transfer etmek isteyen Torino için sağlık kontrolünden geçmek üzere dün İtalya’ya gitmişti.

OYUNCU MU BEŞİKTAŞ MI HAKLI? 

Beşiktaş cephesi kalması için büyük çaba sarf ettiklerini ve kimseyi zorla takımda tutamayacaklarını belirtirken bedava gitmesindense 4.5 milyon Euro kazandırmasının önemine vurgu yapıyor. Oyuncu ise hayallerinin peşinden gitmesi için kendisine izin verilmesini istiyor. Peki kim haklı? Hem konunun taraflarına hem de camianın önde gelen isimlerine sorduk...

AHMET NUR ÇEBİ: HER İMKÂNI KULLANDIK, BİZİ İSTEMEYENE ‘DUR’ DEMEYİZ

"Beşiktaş’ın altyapısından yetişen değeri olarak tüm imkanları kullandık. ‘Hayallerim var’ deyip, tüm yetkinin menajerinde olduğunu belirterek, görüşmeleri kesti. Hatta, Torino’nun önerdiği ücreti önerdik. Kabul etmedi. Kendisini yetiştiren altyapı hocalarının telefonlarını açmadı. Beşiktaş’ta kalmak istemeyene biz ‘Dur’ diyemeyiz. Bunlar genç oyuncular. Yolu açık olsun. Taraftarlarımız unutmasın, son 20 yılda Atınç’tan sonra Rıdvan, Emirhan satıldı. Başarılı olup Beşiktaş’ı, ülkemizi gururla temsil etsinler."

SERGEN YALÇIN: EMİRHAN İÇİN BİR ŞEY SÖYLEMEM ZOR

Çok fazla bir maç oynamamış. Bir şey söylemem zor.

ÖNDER KARAVELİ: KALMAK İSTEMEYEN KİMSEYİ TUTAMAYIZ

Emirhan İlkhan konusuyla ilgili olarak başkanımız Ahmet Nur Çebi ve sportif direktörümüz Ceyhun Kazancı gerekli açıklamaları yaptı. Hayırlı olsun. Başkanımızın dediği gibi, kalmak istemeyen kimseyi tutamayız.

EMRAH BAYRAKTAR: KULÜP DE FUTBOLCU DA KENDİSİNE GÖRE HAKLI

Emirhan İlkhan grubunu 11 yaşından itibaren çalıştırmaya başladık. Kulüp ve futbolcu kendine göre haklı. Ben bu gençleri Avrupa’da turnuvalara götürdüm. Avrupa’yı oralarda tanıdılar. Arkadaş edindiler. Kulüp 15 yaşından itibaren oyuncuları profesyonel yapmalı. Yoksa bir menajer gelir oyuncuları götürür.

EMiRHAN İLKHAN: PARA İÇİN DEĞİL HAYALLERİM İÇİN

Beşiktaş ile yıllık 4.5 milyon TL ile anlaşma yaptık. Menajerim geçen yıl yurt dışından teklifler geldiğini söyledi. Benim için para önemli değil. Başkan ve yönetim benim için her türlü fedakarlığı yaptı. 5 yıllık anlaşma yapmıştık. Fakat yurt dışından teklif gelmesi halinde menajerim 4.5 milyon Euro madde koyulmasını rica etti. Başkan Ahmet Nur Çebi’den de beni bırakmasını istedim. Avrupa’da hayallerim var. Bu nedenle ayrıldım. Beşiktaş’ın kalbimde çok ayrı yeri var.

Hürriyet 

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI