Fatih Terim'den Trabzonspor'a; ''Beşiktaş'a sözüm var!''

Trabzonspor'un yeni başkanı Ertuğrul Doğan'ın Fatih Terim'le görüşme yapacağı, teknik direktörlük teklif edeceği konuşuluyor.

Fatih Terim: ''Beşiktaş’a söz verdim. Başka takıma gitmem!''

Trabzonspor'un yeni başkanı Ertuğrul Doğan'ın Fatih Terim'le görüşme yapacağı, teknik direktörlük teklif edeceği konuşuluyor. Galatasaray taraftarları buna inanmıyor. Tecrübeli teknik adamın Türkiye'de başka bir kulübe gitmeyeceğine inanıyor.

Fatih Terim: ''Beşiktaş’a söz verdim. Başka takıma gitmem!''

Fatih Terim’in, Beşiktaş’ta forma giymek için kulübü Adana Demirspor’a yaptıkları ise Galatasaray taraftarı arasında pek de bilinen bir gerçek değil. 1974’te Beşiktaş’tan aldığı teklif sonrasında Terim, Adana Demirsporlu  yöneticilerin karşısına çıkar. “Beşiktaş’a söz verdim. Başka takıma gitmem de. Oynamam da. İsterseniz kadro dışı bırakın” restini çeker. Bir yıl sonra Terim, Galatasaray'a imza atar. 

Türk futbol tarihi benzer olaylarla dolu. Galatasaray formasıyla poz verdikten sonra Fenerbahçe'ye transfer olan Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe'de efsane olan Selçuk Yula'nın Galatasaray'da oynaması... Galatasaray'a söz veren İrfan Can ile Mert Hakan'ın Fenerbahçe'ye gitmesi futbol dünyası için dikkat çekici örnekler.

Fotospor

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI