Fikret Orman'dan 'Burak Yılmaz' pişmanlığı

Beşiktaş başkanı Fikret Orman, ''Keşke Burak Yılmaz'ı daha önce tranfser etseydik'' dedi.

Beşiktaş’ta devre arasında kadroya katılan ve attığı gollerle dikkat çeken Burak Yılmaz konusunda Fikret Orman’dan itiraf gibi bir açıklama geldi. Yıldız oyuncu, daha önceleri de gündeme gelse Siyah-beyazlı taraftarların tepkisinden dolayı kadroya katılamamıştı.

Burak Yılmaz yerine Negredo alındı

İki sezon önce Beşiktaş yönetimi golcü oyuncu ile her konuda anlaşmaya varmasına rağmen taraftar tepkisinden dolayı Negredo kadroya katıldı. Yaşanan süreçte İspanyol forvet yeterli olamadığı için Vagner Love ve Cyle Larin de kadroya dahil edilse de bu oyuncular Beşiktaş’ın gol sorununa çözüm olamadı.

Fikret Orman: Keşke daha önce alsaydık

İkinci yarı başında da transferi gündeme geldiği günlerde Siyah-beyazlı taraftarların tepkisi ile karşılaşılsa da yönetim Şenol Güneş’in istediği golcüyü takıma kazandırdı. İkinci yarıda 8 maçta 6 gollük bir katkı sunan Burak, şu anda takımın da en çok gol atan oyuncusu konumunda. Türkiye gazetesinde yer alan habere göre Burak Yılmaz’ın gelişinden sonra yıldız oyuncunun gol makinesi gibi çalışmasından dolayı vaktiyle hem tepki gösteren taraftarlar, hem de bu tepkileri dinleyen yöneticiler âdeta dizlerini dövüyor. Başkan Fikret Orman’ın da Göztepe maçı sonrasında yakın çevresine, “Burak Yılmaz’ı daha önce alsaydık bu sezon biz şampiyon olurduk” dediği öğrenildi.