Güntekin Onay'dan Beşiktaş camiasına; ''İçinize siniyor mu?''

Güntekin Onay'dan Beşiktaş'a eleştiri geldi. İşte Onay'ın Hürriyet Gazetesi'ndeki köşe yazısı

FUTBOLDA BAŞARI NEDİR? 

“Futbolda başarı nedir? Basitçe: bir takımın sezon başında koyduğu hedeflere mayıs ayında ulaşması. Camia beklentisi, bütçe, kadro kalitesi, kulübün misyonu ve hatta vizyonu bu hedefleri belirler. Peki, Trabzonspor 4’üncü oldu. Başarısız mı? Hayır. Çünkü altyapıdan gelen 5 genciyle iyi futbol oynadı. Geçen sezonu 4’üncü bitiren ve yeni sezona favori giren Beşiktaş ise 3’üncü oldu. Başarılı mı? Hayır.

SON 2 SEZON LİDER OLMA HAFTALARI:

GALATASARAY: 36

BAŞAKŞEHİR: 30

BEŞİKTAŞ: 1

KASIMPAŞA: 1

Bu tabloyu Twitter’da paylaştım diye küfür, hakaret, kıyamet… Peki bu tablodan ne anlıyoruz?

1-) Son iki sezondur Galatasaray ve Başakşehir yarışı önde götürmüş, Beşiktaş hep geriden takip etmiş.

2-) Siyah beyazlılar Negredo, Cenk, Talisca, Pepe, Babel, Fabri varken de; Burak, Ljajic, Love, Karius, Kagawa, Mirin oynarken de iki sezondur 1 kez dahi rakiplerinin tek puan önüne geçememiş. Üstelik Adriano, Vida, Quaresma, Medel, Atiba, Gökhan, Caner, Oğuzhan ve bu sene parlayan Dorukhan ile Güven gibi oyuncuların varlığına rağmen.

Şayet Beşiktaşlı 3’üncülüğü, 4’üncülüğü ve yukarıdaki tabloyu en güçlü kadroya sahipken içine sindiriyorsa lafım yok. Büyük kulüpleri diğerlerinden ayıran sadece ekonomik güçleri ve taraftar sayıları değildir. Başarısızlığı kabul etmeyen, reaksiyon veren yapılarıdır.”


GÜNTEKİN ONAY 

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun