Hürser Tekinoktay'a şok

Yazılı bir basın açıklaması yayınlayan Hürser Tekinoktay, adaylık başvuru dilekçesinin “bazı telefon görüşmeleri” sonrası reddedildiğini, 270 ıslak imzalı dilekçenin ise teslim alınmadığını açıkladı.

Yazılı bir basın açıklaması yayınlayan Hürser Tekinoktay, adaylık başvuru dilekçesinin “bazı telefon görüşmeleri” sonrası reddedildiğini, 270 ıslak imzalı dilekçenin ise teslim alınmadığını açıkladı.

Beşiktaş Başkan adayı Hürser Tekinoktay, 270 ıslak imzalı dilekçe ile yaptığı başvurunun Divan Kurulu tarafından reddedildiğini, dilekçelerin kurul tarafından teslim dahi alınmadığını açıkladı.

Yazılı bir basın açıklaması yayınlayan Hürser Tekinoktay’dan yazılı açıklama

Hürser Tekinkoktay, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda reddedilen tutanağı paylaşıp ‘Dava ve şikayet haklarımın saklı olduğunu bildirim’ notunu düştü. Hürser Tekinoktay’ın yaptığı yazılı açıklama şöyle

“Sevgili Beşiktaşlılar

Dün Divan Kurulu Genel Sekreterinin başvuruda sunulacak evraklarımızı şifahi olarak onaylayıp bugün aynı evraklarla beni resmi başvuruda bulunmam için kulübe davet etmesi üzerine, Divan Kurulu Başkanlığına resmi adaylık başvurumuzu yapmış bulunmaktayız. Ancak başvurumuz ekinde sunduğumuz, üyelerin bizi aday olarak önerdiğine dair 270 ayrı dilekçede yer alan ıslak imzalar ile ekindeki üyelik kartlarının fotokopileri ve gönderici takip tutanakları, dünkü onayın tam aksine, bugün Divan Başkanlık Kurulu üyesi İlhan Gölvan tarafından kabul edilmeyerek adaylık başvurumuz reddedilmiştir. Başvuru işlemlerine başlanıp 270 ıslak imzanın tek tek sayılarak tespit edilmesi anında ve tüm evraklarımızın teslim alınacağı sırada, İlhan Gölvan bazı telefon görüşmeleri yapmış ve bu görüşmelerden sonra başvurumuzun kabul edilmediği, hatta dilekçemizin ve eklerinin dahi teslim alınmayacağı tarafımıza bildirilmiştir.

Oysa başvurumuz ve ekleri, Dernek Tüzüğü hükümlerinde aranan, münferiden tek tek isim ve ıslak imza ile üye numarası şartlarını taşıdığı gibi, Tüzük’te şart olmamasına rağmen tüm üyelerin ayrı ayrı üyelik kimlik kartlarının fotokopilerini, adreslerini, telefonlarını, TC K. No’larını ve hatta teslimat saatlerini ve göndericinin kimlik türüne kadar tüm hukuki detayları taşıyan gönderi takip tutanaklarını dahi içermektedir.

Kulübümüzün büyük sıkıntılar yaşadığı böyle kritik bir dönemde, bana güvenen ve beni aday olarak öneren 270 kongre üyesinin iradesinin yok sayılması, 30 yıllık BJK Kongre ve Divan Kurulu üyesi olarak şahsımı da hayal kırıklığına uğratmıştır.

Yurt dışında olduğunu öğrendiğimiz Divan Kurulu Başkanı Sn. Tevfik Yamantürk’ün Türkiye’ye dönmesinin akabinde, sağduyulu diğer Divan Başkanlık Kurulu üyeleri ile birlikte, camiamızı kaosa sürükleyebilecek hukuki bir sürece girmeyeceğimizi, bu konunun Derneğimiz Tüzüğünün 35. maddesine harfiyen uyulmak suretiyle sonuçlandırılacağını umuyorum. Gelişmeleri siz Değerli Beşiktaşlılar ve spor kamuoyu ile paylaşmaya devam edeceğim.”

Hürser Tekinoktay, adaylık başvuru dilekçesinin “bazı telefon görüşmeleri” sonrası reddedildiğini, 270 ıslak imzalı dilekçenin ise teslim alınmadığını açıkladı.