Igor Tudor'un Beşiktaş hesabı tutmadı

Igor Tudor'da evdeki hesap çarşıya uymadı.

Beşiktaş'ın Rıza Çalımbay'dan önce Igor Tudor'a teklif yaptığı ancak Hırvat teknik adamın Napoli'nin başına geçmek için anlaşmak üzere olduğu için bu teklifi reddettiği ortaya çıktı. Ancak 45 yaşındaki Hırvat teknik adam Midyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan da oldu. Napoli Walter Mazzarri ile anlaştı.

Igor Tudor'da evdeki hesap çarşıya uymadı. 45 yaşındaki Hırvat teknik adam Marsilya'yı terk etti çünkü Juventus'tan bir adım uzakta görünüyordu. Olmadı. Beşiktaş'ın teklifini reddetti çünkü Napoli ile yapılan anlaşmanın artık sadece imzaya kalmış gibi görünüyordu. O da olmadı.

IGOR TUDUR NAPOLİ'Yİ KABUL ETMEDİ ÇÜNKÜ...

Napoli başkanı Aurelio De Laurentiis'in bir antrenör seçmesi gerektiğinde ayrıntılar bile belirleyici olabiliyor. İtalyan başkan en sonunda Walter Mazzarri'yi takımın başına getirdi. 7 aylık teklifi kabul etmeyen Igor Tudor, gelecek sezonu da kapsayan bir sözleşede ısrar edince transfer gerçekleşmedi. Gelecek sezon takımın başına Antonio Conte'yi getirmek isteyen Napoli, bu şartları kabul eden Mazzarri ile anlaştı. Napoli'yle anlaşma imza aşamasına geldiği için de Beşiktaş'ın teklifini de reddetmişti. Siyah beyazlılar da Rıza Çalımbay'la anlaştı.

IGOR TUDOR'UN PLANLARI TUTMADI

İl Mattino'nun haberine göre Tudor, Pazartesi gecesi Rudi  Garcia'nın yerine geçeceği inancıyla uykuya daldı. Sabah koltuğunu Mazzarri'ye kaptırdığını görerek uyandı.

Aslında Hırvat'ın menajeri Anthony Seric, Napoli'nin başka alternatifi olmadığına o kadar ikna olmuş ki, bu konuda çok çaba harcamış ve sürekli olarak taleplerini dile getirmişti. Ancak diğer taraftan De Laurentiis aşağı doğru baskı yapıyordu. Onu geçmişe sığınmaya iten bir içgüdü.

Ancak asıl önemli olan 7 aylık sözleşmeydi. Napoli'yi yeni bir teknik direktöre yönlendirme fikri aslında Hırvat'ın kalbinde değildi. Müzakerelerin, işin özüne inme olanağı olmadan sıkışıp kaldığı yer burasıydı.

Öyle ki Salı sabahı De Laurentiis onu arayarak, Napoli'nin teknik direktörü olamayacağı için Roma'dan  ayrılabileceğini söyledi. Bu nedenle L'Equipe'ın dediği gibi Tudor-Napoli ilişkisinin sadece ertelendiğini düşünmek karmaşık. 

Fotospor

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI