İşte Koray Yağcı gerçekleri.. Neden ayrıldı?

Beşiktaş'ın genç golcüsü Koray Yağcı'nın Hatayspor'a imza atması şaşkınlık yaratmıştı.

Son dakika Beşiktaş haberi...U19’da 21 gol atan Koray Yağcı’nın Beşiktaş’la yollarını ayırması tepki çekti. Ancak 19 yaşındaki oyuncunun akademi ve üst yapıdaki teknik adamların raporları doğrultusunda A takım kadrosuna alınmadığı belirlendi.

Sadece Beşiktaş ’ta değil, Türk futbolunun genelinde yaşanan santrfor krizine rağmen, siyah-beyazlı takımın altyapısında 9 sene forma giyen Koray Yağcı’nın sürpriz ayrılığı taraftarın tepkisini çekerken, Milliyet bu vedanın perde arkasına ulaştı.

Siyah-beyazlı yönetim, 19 yaşındaki Koray’ı geçen sezon deneyim kazanması için kiralık göndermek istedi. Ancak golcü oyuncu kendisine güvendiğini belirterek takımda kalmayı tercih etti ve 36 maçta 21 gol kaydetti. A takım kadrosuna alınması beklenen Koray’ın hakkında hazırlanan teknik raporlar nedeniyle üst yapıya çıkamadığı belirlendi.

Hem özkaynak hem de üst yapıdaki teknik adamların son birkaç sezondaki raporları doğrultusunda hareket etmek zorunda kalan yönetimin o dönemki isimlerinden Fırat Fidan’ın geçen sezon Koray’la yaptığı görüşmede, “Sen sadece futbolcu olarak değil, karakter olarak da iyisin. Senin bir sene kiralık oynayıp kendini geliştirmen kariyerini farklı bir yere getirir” dediği öğrenildi.

U19 takımında iyi bir sezon geçiren Koray Yağcı kariyerini farklı bir kulüpte sürdürmeye karar verererek Beşiktaş’a veda etti. Hatayspor’a gitmesi beklenen Koray’ın ayrılırken yaptığı konuşmada, “Düzenli oynayabileceğim bir takıma giderek ileride tekrar Beşiktaş’a dönmeyi istiyorum. Bende çok emeğiniz var” ifadelerini kullandığı aktarıldı.

Fanatik

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI