İşte Kuntz'un yerine gelecek isim

A Milli Takımda görevine son verilen Stefan Kuntzun tazminatı belli oldu İşte yerine gelecek isim...

A Milli Futbol Takımı'nın EURO 2024 Elemeleri'nde Ermenistan ile Eskişehir'de berabere kalmasının ardından özel maçta da Japonya mağlubiyetiyle birlikte eleştiri okları Stefan Kuntz'a yöneltilmişti. Tüm gelişmeler sonrası TFF yönetimi, Alman teknik adamı arayarak görevine son verildiğini bildirdi. Yeni hoca için gündeme Abdullah Avcı, Fatih Terim ve Sergen Yalçın gibi isimler gelirken, sürpriz bir isimle anlaşma sağlandığı belirtildi.

| Sabah

PAYLAŞ

-

A

+

A Milli Takım'da görevine son verilen Stefan Kuntz'un tazminatı belli oldu! İşte yerine gelecek isim...

A Milli Futbol Takımı'nın EURO 2024 Elemeleri'nde Ermenistan ile Eskişehir'de berabere kalmasının ardından özel maçta da Japonya mağlubiyetiyle birlikte eleştiri okları Stefan Kuntz'a yöneltilmişti. Tüm gelişmeler sonrası Alman teknik adam görevden alındı. TFF Yönetimi, Stefan Kuntz'u arayarak görevine son verildiğini bildirdi. "EN AZ İKİ KIRMIZI KART"


Trio'da Trabzonspor - Beşiktaş maçının tartışmalı pozisyonları değerlendirildi

Trio'da Trabzonspor - Beşiktaş maçının tartışmalı pozisyonları değerlendirildi

Yeni hoca için gündeme Abdullah Avcı, Fatih Terim ve Sergen Yalçın gibi isimler gelirken, sürpriz bir isimle anlaşma sağlandığı iddia edildi. İşte A Milli Takım'ın yeni hocası ve tüm detaylar...


MAÇTAN SONRA ÖFKESİNİ GÖSTERDİ


EURO 2024 finalleri yolunda A Milli Takımımız'ın Ermenistan ile son anda 1-1 berabere kalması sonrası teknik direktör Stefan Kuntz, yoğun eleştirilere maruz kalmıştı. Kuntz, Japonya'ya 4-2 kaybettiğimiz özel maçın ardından ise basın toplantısında oyuncularını eleştirerek, "Kulakları tıkamaktansa, gözleri açmak önemli. Oyuncular, yüzde 100'ünü verecek seviyeye gelmeli. Yüzde 100'lerini vermiyorsa, bu canımı acıtıyor. Sahanın ortasında cevap verilir, röportajlarda değil!" ifadelerini kullanmıştı.

AYRILIK KARARI ALINDI

TFF yönetimi Ekim ayındaki kritik maçlara kadar Stefan Kuntz'un takımın başında kalmasını düşünüyordu ancak son basın toplantısında oyuncularla ilgili yaptığı açıklamadan sonra takım ile hoca arasındaki bağın koptuğunu gördü ve ayrılık kararı aldı.

FAVORİLER: YERLİDE AVCI, YABANCI MONTELLA

A Milli Takım için yerli adaylar arasında favori daha önce de Ay-Yıldızlılar'ı çalıştıran Abdullah Avcı... TFF yönetimi içerisinde yabancı teknik adam olmasını isteyenler de var, bu isimler Vincenzo Montella ismini öne çıkarıyor. İki hoca arasında daha önde olan Abdullah Avcı... TFF yönetimi vakit kaybetmeden 1-2 gün içerisinde yeni hocayı belirleyecek.

BÜYÜKEKŞİ KARAR VERECEK

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi şu an yurtdışında bulunuyor. TFF yönetimi bu gece online bir toplantı gerçekleştirecek hoca süreçle ilgili görüşme yapılacak ardından Salı günü yönetim kurulu bir araya gelecek ve milli takımın yeni teknik direktörüne nihai karar verilecek.

HIRVATİSTAN MAÇINDA KENAN KOÇAK GÖREV ALABİLİR

Şimdilik sadece Stefan Kuntz'a haber gönderilirken, yardımcılarına herhangi bir bilgi verilmedi. Ekim ayında EURO 2024 Elemeleri D Grubu'nda deplasmanda Hırvatistan ile önemli bir karşılaşmaya çıkacak milli takımda, Kuntz'un yardımcısı Kenan Koçak'ın takımı sahaya süreceği ihtimalinden bahsedilirken, yeni bir teknik adamla anlaşma sağlanması durumunda Kuntz'un yardımcıları da görevden alınacak, ya da kabul etmesi durumunda yeni hocaya Kenan Koçak yardımcı antrenörlük yapmaya devam edecek.

KUNTZ'UN TAZMİNATI 1.2 MİLYON EURO

Japonya yenilgisi sonrası yaptığı açıklamalarda görevi son verilmesi kararlaştırılan A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz'ın alacağı tazminat miktarı da belli oldu. Bir yıl daha sözleşmesi bulunan 60 yaşındaki Alman teknik adam, TFF'den 1.2 milyon Euro tazminat alacak

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI