Jean Onana transferini kim yaptı?

Beşiktaş camiasından Onana transferinin nasıl yapıldığı merak konusu...

Burak Yılmaz'ın istifası sonrası Rıza Çalımbay'ı göreve getiren Beşiktaş'ta yeni transfer Jean Onana tartışması bitmek bilmiyor. Bonservisine 4 milyon Euro ödenen fakat bu sezon sadece 188 dakika forma giyen Kamerunlu yıldızın transferine kim karar verdi? Burak Yılmaz, eski takım arkadaşı Onana için Şenol Güneş'e ne söyledi? İşte tartışmalı transferin perde arkası...

Bu sezona inişli çıkışlı bir performans çizerek giren Beşiktaş'ta krizler devam ediyor. Taraftarın neredeyse her maçta tepki gösterdiği Beşiktaş yönetimi ve Başkanı seçime gitme kararı almıştı.

BURAK YERİNE RIZA ÇALIMBAY GELDİ

Teknik Direktör Şenol Güneş'in istifası sonrası yardımcısı olan Burak Yılmaz göreve getirilmiş ve genç hocanın Beşiktaş macerası kötü bitmişti.

6 maçlık macerası sonrası yaptığı açıklamalarla da tepkiler çeken Burak Yılmaz'ın yerine ise teknik direktör Rıza Çalımbay getirildi.

JEAN ONANA TARTIŞMASI BİTMİYOR

Beşiktaş'ta bitmek bilmeyen başka bir tartışma konusun da Jean Onana transferi... 4 milyon Euro bonservisle transfer edilen Onana'nın forma bulamamasından sonra transferi tartışma yarattı.

ONANA TRANSFERİNİ KİM YAPTIRDI?

Sabah Gazetesi'nden Murat Özbostan, bugünkü köşe yazısında Jean Onana transferinin perde arkasını yazdı. Özbostan aynı zamanda Burak Yılmaz'ın Montella'nın yardımcısı olacağı iddialarına da yanıt verdi. İşte o sözler...

JEAN ONANA TRANSFERİNİN PERDE ARKASI

Onana aşağı Onana yukarı… Geldiği günden beri bu isim konuşuluyor. Kim transfer etti? Nasıl alındı? Neden alındı? Şenol Güneş aldırdı falan filan… Şimdi perde arkasına bir bakalım. Şenol Güneş, transfer döneminde yönetimden bir ön libero istemişti (Orta sahanın gerisinde görev yapan, 6 numara da diyebileceğimiz bölgede görev yapan oyuncu. Yani top kesen, defansif özellikleri güçlü, müdahaleleri doğru ve yerinde olan, takımı dengeleyen futbolcu).

Bunun üzerine transfer heyeti, Güneş'e bazı isimler sunar. Güneş de ekibiyle bu futbolcuları paylaşır. Bu isimlerden biri de Burak Yılmaz'ın Lille'den takım arkadaşı Jean Onana'dır…

"BURAK HOCA ONANA'NIN İYİ OLDUĞU YÖNÜNDE BİLGİ VERİR"

Şenol hoca da Burak Yılmaz'a sorar. Eski milli futbolcu Onana'yı tanıdığını ve iyi futbolcu olduğu yönünde fikrini söyler. Sonra da oyuncu transfer edilir. Bugün futbolcuyla ilgili gereksiz bir tartışma var. Tamam adam yıldız değil ama o kadar vasat altı bir oyuncu da hiç değil…

Onana olayı budur! Bilgi: 23 yaşındaki futbolcu, Fransa Ligue 1'de 3 sezonda 45 maça çıkmış. 3 golün yanı sıra 2 de asist yapmış.

Bu arada Beşiktaş ile 4 yıllık sözleşme imzalayan Jean Onana, yıllık 1.2 milyon Euro maaş alıyor. Genç oyuncu için siyah-beyazlılar, Lens'e 4 milyon Euro bonservis ödemişti.

MONTELLA'NIN GÜNDEMİNDE BURAK YILMAZ YER ALMIYOR

Burak Yılmaz, Beşiktaş'tan ayrıldı şimdi de 'A Milli Takım teknik heyetinde görev alacak' haberleri çıkmaya başladı. Sordum, soruşturdum. Burak Yılmaz, Montella'nın yardımcısı olacak mı diye! İtalyan teknik adam, göreve geldikten sonra 2 Türk isim gündeme gelmişti. Biri Nuri Şahin diğeri Burak Yılmaz…

Daha sonra Beşiktaş'ta Şenol Güneş istifa edince, Burak Yılmaz "Evet" dediği Ay-Yıldızlı takımdan vazgeçti ve Beşiktaş'ın başına geçti.

Şimdi Beşiktaş'la ilgili özel şeyleri paylaşan, Şenol Güneş'i eleştiren, Vincent Aboubakar'ı suçlayan ve "Keşke kalmasaydım Şenol Güneş sonrası" diyen Burak Yılmaz, A Milli Takım'ın gündeminde değil. Dolayısıyla Montella'nın ekibine katılacak haberlerin doğru değil.

10 NUMARA TESPİT

Erol Bulut'un SABAH SPOR'da yer alan dünkü röportajı günün en çok tartışılan sözleri oldu. Son zamanlarda sahalara veda edip direkt teknik direktör olan çok sayıda isim tartışmaların odağındaydı.

İşte Erol hoca harika bir tespitte bulunmuş: "Pro-lisans diye bir şey var. O zaman onu niye veriyorsunuz. Emek verenler ne olacak. Kurallar iki günde değiştiriliyor, yabancılara lisans veriliyor. Özel kişilere veriliyor. O zaman çalışıp, emek vermenin ne anlamı var." Doğru söze ne demeli...

'KARAKTERİ ZAYIF, OMURGASIZ' SÖZLERİ MAHKEMEDE Mİ!

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Sayın Ali Koç, geçen hafta yapılan Divan Kurulu'nda hakem camiası için çok ağır ithamlarda bulunmuştu. Ali Koç, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ahmet İbanoğlu için de "Bir araştırma yaptık. Karakteri zayıf, omurgasız. Bu arkadaş mevkii seviyor, bilgilerimiz böyle" ifadelerini kullandı.

Bu ağır sözlerin ardından 10 gün geçti. MHK olarak resmi bir açıklama duymadık. Ahmet İbanoğlu da bir açıklama yapmadı. Koç'un ağır hakaret içeren sözleri büyük tepki çekerken bir yazı yazmıştım geçen hafta "Hakemler hukuki hamle bekliyor" diye.

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ahmet İbanoğlu'nun kendisine yapılan hakaretlerden dolayı hukuki yollara başvurduğunu duydum. Hakemler hata yapıyorlar ve bunlar en ağır şekilde eleştiriliyor ama hiç kimsenin, hem özel hayata hem de kişiliğe yönelik kötü söz söylemeye hakkı yok...

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI