Karius için şok tazminat maddesi

Beşiktaş sezon sezon sonunda Loris Karius'la yollarını ayırmak istiyor ama...

Beşiktaş’ta son günlerde en çok konuşulan oyuncuların başında gelen Loris Karius’un sözleşmesinin detayları ortaya çıkmaya başladı. Sezon başında iki yıllığına Liverpool’dan kiralık olarak kadroya katılan Alman kaleci, özellikle ikinci yarıda yediği gollerle Beşiktaş taraftarı ve Şenol Güneş’in hedefindeki isim haline geldi.

Gönderilmek isteniyor ama …

Siyah-beyazlı yönetim, üst üste hatalı golle yiyen kaleci ile sezon sonunda yollarını ayırmak için Liverpool ile görüşmeye başladığı da biliniyordu. Akşam’da yer alan habere göre Alman kalecinin sözleşmesinin fesh edilmesi öyle sanıldığı gibi kolay değil. Gazetenin haberine göre Beşiktaş Karius’u geri göndermesi halinde oyuncu için Liverpool’a tazminat ödemek zorunda kalacak. Karius’u herhangi bir bedel ödemeden eski kulübü Liverpool’a gönderebilmek için İngiliz yöneticileri ikna etmeye çalışan Fikret Orman görüşmelere devam ederken Premier Lig ekibinin şimdilik bu teklife soğuk baktığı öğrenildi.

Loris Karius için ödenecek tazminat miktarı

Beşiktaş eğer Liverpool’un izni olmadan Karius’tan vazgeçerse 2,5 milyon euro’luk tazminat maddesinin olduğu iddia ediliyor.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun