Kazanmak zorunda

Ligde galibiyete hasret kalan Beşiktaş, Samsunspor’u ağırlıyor. Santos’un ekibi maça hazır...

Ligde galibiyete hasret kalan Beşiktaş, Samsunspor’u ağırlıyor. Santos’un ekibi maça hazır... Fanatik Gazetesi Orhan Yıldırım'ın köşe yazısı: 

Kazanmak zorunda 

Ligde galibiyete hasret kalan Beşiktaş, Samsunspor’u ağırlıyor. Santos’un ekibi maça hazır. Taraftar zirveye havlu atılmasına rağmen takımı yalnız bırakmıyor. Kötü gidişe dur demek isteyen Kartal, sürpriz sonuçlar alan Karadeniz temsilcisini eli boş göndermek istiyor. Teknik ekip ileri uçta Semih Kılıçsoy ile Vincent Aboubar’ı lige verilen arada birlikte denedi. Portekizli hocanın savunma ağırlıklı sisteminde artık inat etmeyeceği ileri sürülüyor. Bu olası sistem değişimi sahaya nasıl yansıyacak merak konusu. Kadro tercihlerinde tatlı sıkıntı çeken Santos, koltuğunun tartışıldığı bu dönemde galibiyet serisi için öğrencilerini sık sık uyarıyor.

Merkezde rekabet dorukta

Sakatlar düzeldi. Eksik kalmadı. Forma rekabeti uzun aradan sonra pik yaptı. Özellikle orta alan öne çıktı. Kulüp tarihinin en yüksek maliyetli ismi Al Musrati, Gedson, Salih, Muçi, Ghezzal, Rashica, Rebiç, Amartey, Zaynutdinov gibi isimler kendine 11’de yer açmak için kıyasına mücadele içindeler. Bu geceki maç; şans bulan isimlerin kendini yeniden gösterme maçı olacak. Sadece bununla sınırlı değil. Ligde bu hafta itibari ile alınacak sonuçlar, oyuncuların yeni sezonda takımda devam ya da tamam niteliği açısından önemli. Maç öncesi favori Beşiktaş. Rakip; mücadele eden, Alman disiplini içinde sistemden kopmadan oynayan bir takım. Zorlu karşılaşma öncesi ibre Kartal’dan yana olsa da hiç kimsenin aklından dahi geçmeyen sürpriz de yaşanabilir. 

Orhan Yıldırım 

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI