Larin Attı, Rekoru Kırdı

Beşiktaş'ın Kanadalı yıldızı Cyle Larin tarihe geçti.

Beşiktaş'ın golcüsü Cyle Larin milli formayla harikalar yaratmaya devam ediyor.

Kanada, 2022 Dünya Kupası Elemeleri'nde yoluna devam ederken adım adım Katar biletine ilerliyorlar. Takımın elemelerdeki gol silahı Cyle Larin ise son golüyle tarih yazdı.

Kanada'nın ABD'yi 2-0 yendiği mücadelede Jonathan David'in asistinde 7. dakikada topu filelere gönderen Cyle Larin, ev sahibi ekibin ilk golünü kaydetti. larin bu golle Kanada Milli Takımı tarihinin en golcü futbolcusu ünvanının yeni sahibi oldu.

26 yaşındaki futbolcu çıktığı 45 maçta 23 gol kaydetti ve rekorun yeni sahibi oldu. 1998-2015 yılları arası milli takım formasını 81 kez giyen Dwayne De Rosario attığı 22 golle unvanı elinde bulunduruyordu.

Beşiktaş'ın bir diğer yıldızı Atiba Hutchinson ise Kanada formasını en fazla giyen futbolcu unvanının sahibi. 38 yaşındaki deneyimli futbolcu 2003'ten bu yana Kanada ile 91 maça çıktı ve 8 gol kaydetti. 


EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI