Lucescu'dan Şenol Güneş itirafı

Mircea Lucescu'dan çarpıcı açıklama

A Milli Takım'ın eski teknik direktörü Lucescu, Rumen basınına açıklamalarda bulundu. Lucescu, Şenol Güneş'in milli takımın başına nasıl getirildiğini de açıkladı.

A Milli Takım eski teknik direktörü Mircea Lucescu, Rumen basınına PRO TV'ye konuştu ve milli takımda yaşananlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 

Lucescu, Şenol Güneş'in milli takımın başına nasıl getirildiğini de sözlerine ekledi.

İşte deneyimli teknik adamın o açıklamaları;

"Sözleşmem 1 Ağustos'ta bitiyordu ve feshettik. Galatasaray ve Beşiktaş'ın eski başkan yardımcılarıyla bu görüşmeleri yaptıktan sonra kararımızı verdik.

Sürecin başında benden Milli takımı yeniden inşa etmemi istemişlerdi. Çünkü Türkiye'de kimsenin bunu yapacak cesareti yok.

Genç oyuncuları teşvik etmeye karar verdim. Çok yetenekli genç oyuncuları milli takıma teşvik etmedim. Ancak kulüpler bazı genç oyuncularını ellerinde tutamadılar. 

Türkiye yabancı oyuncu kuralında büyük hata yapıyor. Takımların 11'inde 11 yabancı futbolcu oynayabiliyor.

İstanbul takımları bu yüzden tecrübeli oyunculara yöneliyor ve genç oyuncular fazla şans bulamıyor. 

Yıldırım Demirören ile görüştüğümde Milli takımın yeniden yapılanma sürecinde sözleşmemi uzatmalarını istedim. Ya da tam tersi olacaktı.

Ancak Demirören bana 'Bunu yapamam. Çünkü ben artık başkan olmayacağım. Yeni teknik direktörü yeni TFF Başkanı seçecek dedi.'

Ben de o zaman, "En iyisi ayrılalım ve yeni turnuva için yeni bir antrenörü göreve getirin" dedim.

.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun