Maske krizi

Beşiktaş'ta Dusan Alimpijevic krizi büyüyor.

Beşiktaş Emlakjet, deplasmanda Merkezefendi Belediyesi'ni 73-83 mağlup ederken , siyabeyazlı kulübün resmi internet sitesinde dikkat çekici bir paylaşım yapıldı. 

Bursaspor maçındaki olaylardan ötürü Beşiktaş Emlakjet hocası Dusan Alimpijevic mücadeleyi tribünden takip etti.

Beşiktaş Basketbol takımı maçın ardından galibiyeti Alimpijevic maskesi takarak kutlarken sosyal medya hesabından da paylaşım geldi.

Maske krizi 


Maskelerin Beşiktaş basketbol şubesinden sorumlu yönetici Umut Tahir Güneş tarafından dağıtıldığı belirtilirken başkan Hasan Arat'ın bu paylaşıma büyük tepki gösterdiği belirtildi. 

Burası Beşiktaş! 

Hasan Arat'ın, Umut Tahir Güneş'i telefonla arayarak genç yöneticiye sert ifadeler kullanarak, "Biz sana Beşiktaş'ı temsil et diye görev verdik. Artık Beşiktaş'ta görev yaptığının farkına var" diye haber gönderdiği öğrenildi. 

Beşiktaşlı oyuncuların, Merkez Efendi maçı sonrası soyunma odasına girdiklerinde maskelerin Umut Tahir Güneş tarafından dağıtıldığını ifade ederken, "Bazı oyuncular o maskeleri takmak istemedi. Umut Tahir Güneş'in zorlaması nedeniyle fotoğraf karesinde yer aldılar. Ekmek parasından olmamak için seslerini çıkaramadılar" sözleriyle kendilerini savundukları kaydedildi. 

Beşiktaş uyarmıştı! 

Bursaspor maçında rakip antrenör ve oyuncularla ağız dalaşına giren Beşiktaş Coachu Dusan Alimpijevic mücadele sırasında çirkin hareketlerde bulunmuş ve TFB tarfından 1 maçla cezalandırılmıştı. 

Beşiktaş Yönetimi de yaşanan bu olayın ardından Alimpijevic'i sert bir dille uyarmış, bu açıklamayı yayınlamıştı: 

"Beşiktaş Emlakjet takımımızın Başantrenörü Dusan Alimpijevic, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi'nin 18. Haftasında oynanan Beşiktaş Emlakjet-Bursaspor İnfo Yatırım maçında Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından kişilik haklarına saldırı nedeniyle 1 maç men ve 165 bin TL para cezasına çarptırılmıştır.

Sahada mücadele veren iki takımdan bağımsız olarak, geçmişe dayalı kişisel sebeplerden dolayı rakip takım sporcusu ile takımımızın Başantrenörü arasında yaşananlardan üzüntü duymakla birlikte, kendisi uyarılmış ve tekrarının olmayacağına dair söz alınmıştır. Öte yandan meselenin tahrik boyutu gözardı edilerek yapılmakta olan tek taraflı karalama ve linç kabul edilemez bir hal almıştır.

Takımımızın ligde ve Avrupa’da önemli hedeflere yürüdüğü bir dönemde maksatlı olduğu aşikar yazılar yazılmakta, tek taraflı nefret dolu yorumlar yapılarak karalama kampanyası sürdürülmektedir. Her geçen gün dozu artırılarak yapılan bu kampanyaya karşı toleransımız kalmamıştır!

Dusan Alimpijevic’e Basketbol Federasyonu tarafından verilen ceza kendisine ve kulübümüze ulaşmıştır. Kural kitapçığındaki ceza uygulanmış, Başantrenörümüz ve kulübümüz verilen cezayı kabul etmiştir.

Meselenin geldiği noktanın eleştiri sınırlarını zorlayıp aşmasına asla izin vermeyeceğiz.

Dusan Alimpijevic, takımımızın hedefleri doğrultusunda çalışmalarına devam edecektir. Saha dışı oyunlarını kurgulayan her kim olursa karşısında Beşiktaş JK’yı bulacaktır."

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI