Rıdvan Dilmen: O Transfer Beşiktaş İçin Acildi

Ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen'den çarpıcı Beşiktaş yorumu...

Ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen,"%100 Futbol" programında Beşiktaş - Antyalyaspor maçını yorumladı.  

Ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen ilk yarıda "Geçtiğimiz sezon gümbür gümbür giden Beşiktaş sakin ve kontrollü bir oyuna geçti. Trabzonspor ve Antalyaspor maçlarında fazla pozisyon vermediler. Bu durumda Sergen Yalçın'ın artısı..." sözlerini sarfederken 1-1 biten maç sonunda Antalyaspor'un golünden önce Boyd'un pozisyonu ve Nazım Sangare'nin transferi hakkında konuştu

Dilmen,"Beşiktaş, 135 dakikada hiç pozisyon vermedi. PAOK maçında 35 dakikada 10 tane pozisyon vermişti. Beşiktaş biri Trabzonspor deplasmanı, diğeri geçen sezon 17 maçta sadece 2 maç kaybeden öz güvenli bir takıma karşı pozisyon vermeden oynuyorsunuz. Kaybetmeyi unutmuş bir takım Antalyaspor ama öyle bir durum oldu ki açık oynayan, gümbür gümbür giden Beşiktaş'tan sakin kontrollü bir oyuna geçtiler. Bu durumda Sergen Yalçın'ın artısı..."

"İkinci yarı Beşiktaş'ın bir dezavantajı olacak. Atiba ve Dorukhan oyunun iki yönünü de oynayan oyuncular ve ikisi de sarı kartı oldu. Dikkatli oynayan kalecisinden dikkatli oynayan golcüsüne kadar Beşiktaş var. Antalyaspor da Orgill'in ikinci yarı oyuna gireceğini düşünüyorum. Beşiktaş'ta ise ikinci yarıda Ljajic oyuna Dorukhan ve Mensah'ın yerine girecektir"

" Beşiktaş'ta ilk yarıda beğendiğim en iyi oyuncu Boyd'du. Şunu da söyleyelim 1-0 yeterli mi bence değil"

Rıdvan Dilmen'ın maç sonu yorumu 

"Beşiktaş'ın orta sahası Mensah, Ljajic, Atiba kaldı. Antalyaspor'un üstünlüğü ele almasının neden budur. Beşiktaş 4-3-3 gibi oynayan ama Ljajic girdikten sonra orta sahada tek Atiba Hutchinson ile kalan bir yapı var"

"Bu kayıplar her takım için olacak. Galatasaray için, Fenerbahçe için, Trabzonspor için her takım için olur. Eskiden böyle maçlarda 1-0'ı korumak daha kolaydı. Şimdi hakemleri zorlayan taraftar baskısı yok.

"Mensah kötü oyuncu değil. Beşiktaş'ın kadrosunda eski oyunculardan Sosa, Talisca gibi isimler vardı. sorunu bence kendisinde. Şenol Güneş ile olmadı, Abdullah Avcı ile olmadı, Sergen hoca ile de hala hazır değil. Yapması gereken tek şey; fiziksel olarak iyi olması lazım"

"Golden önce Boyd'un taç pozisyonu, tartışılacak bir pozisyon. VAR'ın devreye gireceği bir pozisyon değil. Orada dördüncü hakem müdahale edebilirdi. Top bana göre Tyler Boyd'a değdi ama dışarıda değdi."

"Fenerbahçe, Nazım Sangare'yi transfer etmiş. Acil olan kulüp Beşiktaş'tı. Fenerbahçe de büyük lüks değil. Emre Belözoğlu sezon başında Nazım Sangare'yi istemişti bunu biliyorum. Nazım yaşı itibariyle en az 5-6 yıl görev yapabilecek bir kalitede bir futbolcu."

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun