Rıza Çalımbay'dan o isme övgü

Süleyman Seba'nın anısına Sakaryaspor-Beşiktaş arasında oynanan hazırlık maçı sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay,..

Süleyman Seba'nın anısına Sakaryaspor-Beşiktaş arasında oynanan hazırlık maçı sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, “Gayet iyi oldu hem başkanımızı andık hem de çok güzel bir hazırlık maçı yaptık." dedi.

Beşiktaş Kulübü'nün eski başkanı Süleyman Seba'nın anısına Sakaryaspor-Beşiktaş arasında hazırlık maçı gerçekleşti.

Beşiktaş’ın 2-1’lik galibiyetiyle neticelenen maç sonrasında Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay açıklamalarda bulundu.

Çalımbay, “Her şeyden önce beraber çok güzel günler yaşadığımız başkanım, benim başkanım onunla çok şampiyonluklar yaşadık. Allah rahmet eylesin tekrar. Ben buraya geldiğimde hazırlık maçı ararken yönetime söyledim. Başkanımızın anısına Sakaryaspor’la oynayalım dedik. Gayet iyi oldu hem başkanımızı andık hem de çok güzel bir hazırlık maçı yaptık. Gerçekten taraftarın da gelmesiyle müthiş bir maç oldu.


Özellikle ilk yarı bizim için çok değerliydi. Ondan sonra zaten bizim hem altyapıdan gelen arkadaşlarımıza baktık. Hem maçı eksiği olan arkadaşlarımızı oynattık. Onlar da gayet iyi şekilde oynadılar. Bizim için önemliydi. Antalya'ya gidemediğimiz için mutlaka böyle bir maç yapmamız gerekiyordu. Biz de Sakarya'yla yaptık. Her açıdan da mükemmel geçti. Biz hepsine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

“Bugün çok gayretliydiler, gerçekten daha iyi olmaya çalışıyor”

Bu karşılaşmanın oyuncuların maç eksiğini gidermek açısından önemli olduğunu belirten Çalımbay, şunları söyledi; 

“Burada bizim için skor önemli değildi. Bizim için önemli olan, her şeyden önce maç eksiği olan arkadaşlarımız vardı. Bizim sıkıntımız oydu. O arkadaşlarımızı oynattık. Bir de, tabii ki genç arkadaşlarımızı oynattık.

Bu maçtan dolayı hepsinden mutlaka bir şeyler alacağız. Onların ihtiyaçları vardı. Genç arkadaşlarımıza da her zaman kapımız açık. Onlar her zaman bize gelip, gidecekler. İnşallah çok daha iyi olacaklar.

Diğer arkadaşlarımıza baktığımızda, onlar da bugün çok gayretliydiler. Onlar da daha iyi olmaya çalışıyorlar. Özellikle Rebic çok çalışıyor. O iki gün izinliydi. Dün geldi ve bugün maça çıktı. Gayet de iyiydi. Alex Chamberlain de aynı şekilde, hepsi istekli ve arzuluydular. Onun dışında oynayan arkadaşlarımız da güzel bir maç çıkardı. Şimdi bunun sonrasında yarın arkadaşlarımıza izin vereceğiz ve dinlenecekler” şeklinde konuştu.

Diğer arkadaşlarımıza baktığımızda onlar da bugün çok gayretliydiler, gerçekten daha iyi olmaya çalışıyor. Emre Can'ı ben ilk defa seyrediyorum, ilk defa da oynatıyorum maçta ve gayet iyiydi, daha da iyi olacak onda potansiyel var. Biz de onu daha iyi duruma getirmek için her şeyi yapacağız.” 

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI