Serdal Adalı istemedi, Hasan Arat kaptı!

Beşiktaş seçiminde flaş gelişme...

Beşiktaş'ta başkanlık kulislerinde sıcak gelişmeler yaşanıyor. Son 25 yıldır her seçimde olduğu gibi perde arkasında yine kıran kırana pazarlıklar yapılıyor.  

Geçtiğimiz Perşembe günü Beşiktaş'ın Avrupa Konferans Ligi'nde Tüpraş Stadı'nda oynadığı Bodo/Glimt maçında Serdal Adalı'nın yanında Beşiktaş Kulübü eski Genel Koordinatörü Levent Çifter de yer almıştı. Bir gazetecinin ikilinin fotoğrafını çekmesinin ardından, kongrede Adalı ve Çifter'in yine omuz omuza vereceği konuşulmuştu. 

"Levent Çifter oylar nerede?"

2019 Ekim'inde yapılan kongre öncesi Levent Çifter'in, Ahmet Nur Çebi ile oy pazarlığı yaptığı ve bunun karşılığında 1 Milyon Dolar istediği gündeme bomba gibi düşmüştü. Fanatik Gazetesi Beşiktaş muhabiri Orhan Yıldırım imzalı haber gazeteci Orhan Can'ın Arkaguverte.com internet sitesinde yayınlanmış ve bu haber sonrası kongre kulisleri hareketlenmişti. O kongrede başkan adaylarından Çebi, Çifter'i bu tavrından dolayı eleştirirken, kongrede Adalı'nın safında yer alan Çifter için kongre üyeleri "Levent Çifter oylar nerede?" tezahüratta bulunmuştu. 

Yıl 2023 ve Beşiktaş bir kez daha olağanüstü genel kurula doğru yol alırken Levent Çifter ismi yine gündeme geldi. 

Adalı'dan net tavır!

İddialara göre Serdal Adalı'nın kapısını çalan Levent Çifter, "2 bine yakın oyumun karşığında; aylık 6 bin dolar karşığında yönetimde genel sekreterlik  görevini istiyorum" dedi. Adalı da bu teklifi kabul etmedi ve Çifter'e nazikçe kapıyı gösterdi. 

Arat kaptı

Bu görüşmenin hemen ardından Levent Çifter, bu sefer soluğu diğer başkan adayı Hasan Arat'ın yanında aldı ve aynı teklifi yaptı. Ve yapılan görüşmede Arat, Çifter'in isteklerini kabul etti. 

3 Aralık'ta yapılacak kongrede Arat'ın seçim zaferi kazanması durumunda;  Çifter'in 6 bin dolar genel sekreterlik maaşın yanı sıra kulüpte birçok kilit noktaya adamlarını koymaya hazırlandığı da sızan bilgiler arasında. 

Gelişmeler Kartalhaber.com'da.  
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI