Sergen Yalçın, Arda Güler'e demediğini bırakmadı!

Herkes, Arda Güler'i tebrik ederken, Beşiktaş'ın eski futbolcusu ve teknik direktörü Sergen Yalçın, genç oyuncu hakkında eleştirilerde bulundu.

Sergen Yalçın'dan Arda Güler ve Milli Takım'ın, Gürcistan Karşısında Gösterdiği Performans Hakkında Eleştiriler

Önceki akşam EURO 2024'te Gürcistan ile oynadığımız ve 3-1 kazandığımız maçın ardından milli futbolcumuz Arda Güler adını tarihe geçirdi. Ancak, herkes Arda Güler'i  tebrik ederken, Beşiktaş'ın eski futbolcusu ve teknik direktörü Sergen Yalçın, genç oyuncu hakkında eleştirilerde bulundu.

Montella'ya Eleştiriler

Eski Antalyaspor teknik direktörü Sergen Yalçın, maç sonrası değerlendirmelerinde Türkiye'nin teknik direktörü Vincenzo Montella'nın taktik hamlelerini eleştirdi. Yalçın, Montella'nın 75. dakikada 5'li savunmaya dönmesini yanlış bulduğunu belirtti ve şunları söyledi:

"Kendimizi kandırmayalım: Vincenzo Montella'nın hamleleri hakkında ciddi bir şey söyleyeceğim. 75. dakikada 5'li savunmaya dönemezsin hocam. Hiç olmadı bu. 5'li savunmaya dönmek, oyunculara 'Geride bekleyin' demektir. Bu maç 2-2 bitseydi, şimdi ne konuşacaktık mesela? 2-2 bitmedi ama bugün için şansa oldu. Kazanarak başlamak çok iyi ama oynanan oyunu göz ardı edemeyiz. Gürcistan'a bu kadar pozisyon veremezsin. Kendimizi kandırmayalım. Bu oyun, konuşulmak zorunda. Son 15 dakika eziyet yaşattı. Bu eziyeti yaşatmasına gerek yoktu. Gürcistan, bundan sonra kalan iki maçta gol bile atamaz."

Arda Güler'e Eleştiriler

Sergen Yalçın, maçın yıldızı olarak gösterilen ve attığı muhteşem golle gündem olan Arda Güler hakkında da eleştirilerde bulundu:

"Arda'nın çok daha fazla oyuna ağırlığını koyması lazım. Sadece 1 gol atmakla olmaz o maçlarda. Tamam müthiş bir gol attı, kazanmamızı sağladı ona altın madalya takalım ama maalesef hiç yok. Attığı gol dışında oyunda hiç yok."

Yalçın, genel olarak Türkiye'nin oynadığı oyunun eleştirilmesi gerektiğini vurguladı ve özellikle son 15 dakikada takımın yaşadığı zorluklara dikkat çekti. Türkiye'nin Gürcistan'a bu kadar pozisyon vermesinin kabul edilemez olduğunu belirten Yalçın, takımın oyun performansını göz ardı etmemek gerektiğini ifade etti.


EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI