Tevfik Yamantürk için şok talep

Beşiktaş Divan Başkanı Tevfik Yamantürk'ün 30 Ekim 2022'de attığı mesaj yüzünden başı belada. Yamantürk'ün Beşiktaş üyeliğinden çıkarılması için başvuruda bulunuldu.

Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk,  ikinci kez kulüp üyeliğinden atılmak istendiğini açıkladı. Yamantürk, sosyal medya adresi Twitter'dan yaptığı açıklamada Beşiktaş Disiplin Kurulu'na verildiğini duyurdu. İşte Yamantürk'ün gerçekleştirdiği paylaşımın detayları...

"Ben ve arkadaşlarım Beşiktaş'ın sigortasıyız"

Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı Yamantürk, 4 Ocak 2023'te attığı mesajda "30 Ekim 2022 de attığım Tweet'den dolayı üyelikten çıkarılmam için yine disipline verildim. Ya bıktırıp gitmemi istiyorlar ya da önümüzdeki seçimi kurgulamaya çalışıyorlar. Arkadaşlarım ve ben Beşiktaş’ın sigortasıyız dedik. Teveccüh gördüğümüz sürece buradayız!" ifadelerini kullandı.

Ağa-kahya benzetmesi

Peki Tevfik Yamantürk, 30 Ekim 2022 tarihinde attığı tweet'te ne söylemişti? Yamantürk söz konusu paylaşımında şunları dile getirdi: "Kaybedilen vakite mi? Paraya mı? Puanlara mı yanalım? Ağa ile kahyanın konuşması aklıma geldi. İyi ki evinize döndünüz Şenol Hocam." 

İkinci kez disipline verildiğini açıkladı

Son iki dönemdir Beşiktaş Divan Kurulu Başkanlığı'nı yapan Tevfik Yamantürk, son yapılan toplantıda kürsüden yaptığı konuşmada bazı üyelerin seçim öncesi kendisinin kulüpten atılması için disiplin kuruluna başvurduğunu açıklamıştı. Yamantürk, şimdi yeni bir başvuru daha olduğunu açıkladı.

Yamantürk'ten Çebi'ye: Farklı dünyaların insanıyız

Vodafone Park Stadı'nda 3 Aralık 2022'de gerçekleştirilen yılın son divan kurulu toplantısında Tevfik Yamantürk, Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi için çok büyük tepki çeken ifadeler kullandı. Yamantürk, "Ahmet Çebi Bey ile bu çatı altında olmasak birbirimizle arkadaşlık yapmayız. Farklı dünyaların insanlarıyız. Arkadaşlık değil, komşuluk da yapmak istemeyiz. Allah korusun akraba da olmak istemeyiz" sözlerini kullandı. 

Daha sonra kürsüye gelen Çebi ise, bu sözlere çok içerlediğini ve kuruldan gitmek istediğini söyledi. Çebi, "Çok garip bir divan toplantısı oldu sayın başkan benden yaşca büyük olduğu için kendimi frenliyorum. Konuşulanlar çok ağırdı.  "Ben kimseyle ortaklık yapmayı düşünmüyorum. Kimseyle de komşu olmayı düşünmüyorum. Bu abesle iştigal açıklamayı kınıyorum. Şu an buradan gitmek istiyorum" diyerek Yamantürk'e cevap verdi.

Süleyman Seba'ya "Bonservisini ödeyeyim" dedi

Tevfik Yamantürk, 1990'lı yıllarda efsane Beşiktaş Başkanı Süleyman Seba için de medyaya ağır ifadelerle demeçler vermişti. Seba yönetiminden istifa eden Yamantürk, 20 Haziran 1991'de Hürriyet gazetesine verdiği demeçte, "Seba'nın bonservis ücretini vereyim Fener'e gitsin" dedi. Öncesinde; 30 Ocak 1991'de Milliyet gazetesine verdiği demeçteyse "Öyle bir başkan düşünün ki, yöneticiyle konuşmuyor, futbolcusuyla küs... Gazetecileri ise hiç sevmiyor... Böyle bir mantık olabilir mi? Seba adeta bir hasta. Ama ben de doktor değilim..." ifadelerini kullanmıştı.

Daha önce Beşiktaş'ı City ve United ile kıyasladı

Tevfik Yamantürk, Ahmet Nur Çebi yönetimine çok daha önceki bir divan toplantısında da ağır ifadeler kullanmıştı. Yamantürk, bir konuşmasında Manchester City ve Manchester United gibi kulüplerin yönetim kurulu üyelerinden örnekler verip Beşiktaş yönetimiyle kıyaslamıştı. Yamantürk, yabancı kulüplerde uluslararası CEO'lar olduğunu belirterek, "Bir de bizim yönetime bakıyorsunuz ama aynı ağırlıkta isim yok" diye konuşmuştu. Bu konuşması da dönemin genel sekreteri Mesut Urgancılar'ın  tepkisini çekmişti. 

Her akşam saat 21.00'de bir tweet atıyor

Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk, Twitter'ı günde bir kez kullanmasıyla da dikkat çekiyor. Yamantürk, her akşam saat 21.00'de bir tweet atıyor. Yaptığı paylaşımlar bazen ekonomi, bazen siyaset, bazen toplumsal meseleler ve bazen de Beşiktaş ile ilgili oluyor.

Arat ve Yamantürk aday olacak iddiası var

Beşiktaş'ta olağan genel kongreye henüz iki buçuk yıllık bir süre olmasına rağmen kulislerde seçim konuları konuşulur oldu. Seba dönemi yöneticilerinden ve 1999 seçimlerinde Serdar Bilgili'ye karşı aday olup kaybeden Hasan Arat, gelecek seçimde aday olacağını şimdiden açıkladı. Diğer yandan Tevfik Yamantürk'ün da adaylığı düşündüğü belirtiliyor. Ahmet Nur Çebi ise şimdiden seçim gündemi oluşturulmasını anlayamadığını açıklamıştı.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI