Valentin Rosier: Önce Beşiktaş...

Beşiktaş'ın Sporting Lisbon'dan kiraladığı Valentin Rosier, basın toplantısında medya mensuplarının sorularını yanıtladı. 24 yaşındaki futbolcu Beşiktaş'ta kalmak istediğini söyledi.

Beşiktaş'ın Sporting Lisbon'dan kiraladığı Valentin Rosier, basın toplantısında medya mensuplarının sorularını yanıtladı. 24 yaşındaki futbolcu Beşiktaş'ta kalmak istediğini söyledi.

Beşiktaş'ın yeni transferi Valentin Rosier, Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nde antrenman sonrasında basın toplantısı düzenledi. Sporting Lisbon takımından 1 sezonluk kiralanan Fransız futbolcu Beşiktaş'ta uzun yıllar kalmak istediğini açıkladı.

Beşiktaşlı futbolcu Valentin Rosier'ın açıklamaları şöyle:

''Beşiktaş taraftarlarımız performansımdan memnun kaldıysa bu beni de mutlu eder. Daha iyisini yapabilirim. En iyi performansım bu değil. Ciddi bir sakatlığım yok. Sadece biraz ağrım hissediyorum.  Pazar günü oynamak için sorun oluşturmaz diye düşünüyorum.

Buraya gelirken tercih yapmak zor olmadı. Beşiktaş’ın Türkiye’deki en büyük kulüp olduğunu biliyordum. Uygun koşullar oluşursa tabii ki Beşiktaş'ta kalmak isterim. Ama şu anda düşündüğüm şey oynayabildiğim kadar fazla maç oynamak ve takıma katkı vermek istiyorum.

"ÇOK ÇABUK UYUM SAĞLADIM"

Takımda atmosfer çok iyi. Takım içinde Fransızca konuşan 5 oyuncu arkadaşım var. N'Koudou, N'Sakala, Aboubakar, Rachid Ghezzal ile Fransızca konuştukları için daha fazla iletişim halindeyiz. Bu  büyük avantaj. Ben bek pozisyonunda oynuyorum. Ama gerekli durumlarda farklı pozisyonlarda da oynayabilirim. Pozisyon ne olursa olsun takıma katkı sağlamak istiyorum. Oynadığım pozisyon itibarıyla önceliği asist yapmaya veriyorum, gol atmamış olmak benim için sorun değil.

Dövmenin anlamı zaten kendisini anlatıyor. Ben neysem oyum. Bunu vurgulaması için yaptırdım. Belirli kalitelerim var. Bazı özellikleri de geliştirmek istiyorum. Bu özellikleri geliştirebileceğim için Beşiktaş4ı tercih ettim. Başarılı olmak için buradayım. Türkiye'de insanlar futbolu çok seviyor, bu durum Beşiktaş'ı tercih etmemde etkili oldu.

Ligin 21 takımla oynanması konusunun zorluk olacağını düşünmüyorum. Tırnak içinde söylüyorum, futbolcular olarak bunun için para kazanıyoruz. Şikayet etmenin doğru olduğunu düşünmüyorum. İyi antrenman yaparsanız, maç oynamak sorun yaratmaz.

Mbappe kadar olmasa da hızlı bir oyuncuyum. Kulüp, geldiğimde Speedy Gonzalez videosu ile beni tanıttı. Bunu kanıtlamak istiyorum..."

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun