Hoş geldin Rıza Hoca

Beşiktaş, yeni hocası Rıza Çalımbay ile kazandı. Kartal futbol adına sahaya olumlu görüntü veremese de taraftarı önünde kazanmasını bildi. Yanlış 11’e rağmen Çalımbay’ın yaptığı hamleler skora etki yaptı. Rebic ve Onana hatırlandı! Çağdaş Atan, takımına çağ dışı futbol oynattı. İlk dakikadan itibaren zaman geçirme düşüncesi dışında sistem yoktu. Ne zaman ki ekibi geri düştü, atağa çıkmaya başlattı. Muleka ile kazanıp araya moralli giren Beşiktaş, uzak da olsa zirve takibini sündürdü. Başakşehir ise ligin dibinde kaldı! Kartal maça tutuk başladı. Rebic ve Gedson’un bireysel oyunu, skora gitmeye yetmedi. Markajda kalan Muleka top alamadı. Bunda en büyük pay Çalımbay’a aitti. Tecrübeli hoca; Salih, Amir ve Gedson gibi benzer tip oyuncuları sahaya sürdü. İyi top kullanan Chamberlain’i yanında oturttu. Arkadan Tayfur ve Rosier de ileri çıkamayınca, sıkıcı maç oldu. Bu yarıda Arda Kardeşler, Opoku’yu çift sarıdan atmadı. Kartını evde mi unutmuş ne, anlaşılmadı! O kontrolsüz hareket net sarı kartlıktı. Nitekim Zainutdinov, sahadan hastaneye kaldırıldı.

DOĞRU HAMLE GOL GETİRDİ 

Bu Ghezzal’ın sakatlık problemi tam muamma. 41’de oyuna girip, ikinci yarıya çıkamadı. Nihayet Rıza hoca Chamberlain ile ikinci devreye başlamayı tercih etti. Bu hamle takımın ritmini değiştirdi. İyi pas alan Rebic sol tarafı felç etti. 55’te Muleka’ya; al da at dercesine mükemmel pas verdi. O da ağları gördü: 1-0. Gol öncesi ve sonrasında Tayfur’un yetersizliği önce takımı bir golden etti. Ardından pozisyon verilmesine neden oldu. Merkez orta sahada farklı yetenekli bir oyuncunun, verimi galibiyete yetti. Rebic’in yüzüne bakmayan Şenol Güneş ve Burak Yılmaz maçı hangi duygular içinde takip ettiler acaba? Başakşehir, son bölümde ileri çıkmayı hatırladı. Uzun paslar ile atağa çıkıp, tehlikeler yarattı. Karşılık vermekte zorlanan Siyah-Beyazlı ekip sıkıntı yaşadı.

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI