Yeni tas eski hamam

Beşiktaş, maça Amartey-Gedson orta saha ikilisiyle başladı. Önlerinde 4 forvet profilli oyuncu vardı: ... Fanatik Gazetesi yazarı Ali Ece'nin köşe yazısı:

Beşiktaş, maça Amartey-Gedson orta saha ikilisiyle başladı. Önlerinde 4 forvet profilli oyuncu vardı: ... Fanatik Gazetesi yazarı Ali Ece'nin köşe yazısı: 

Yeni tas eski hamam 

Beşiktaş, maça Amartey-Gedson orta saha ikilisiyle başladı. Önlerinde 4 forvet profilli oyuncu vardı: Semih, Muleka, Cenk üçlüsü zaten sadece forvet oynayabilen isimler ama ileri 4’lünün sağında sahaya sürülen Muçi en azından alan değiştirerek oynamayı bilen ofansif orta saha-forvet harmanı bir profile sahip. Ancak nedense ilk 25 dakikada Muleka-Semih-Cenk üçlüsü dönerek mobil forvet gibi oynarken Muçi daha çok sağda sabit kaldı. 28. dakikada ilk kez Muçi etkili şekilde alan değiştirmişti ve koca devredeki tek tehlikeli Beşiktaş şutunu da soldan soluyla Muçi çekmeyi başardı. Muçi kariyerinin büyük kısmında merkezde veya solda oynayarak Beşiktaş’ın transfer listesine girmiş bir oyuncu. Bu kadar bonservis ödeyip bu oyuncuyu aldıktan sonra hücum hattında en az alışık ve verimli olduğu sağda oynatmanın nedenini anlayamadım. Rashica oynayamadığı için bir maçlıksa tamam ama yeni oyuncuyu yeni takımına adapte etmek için onu en verimli olabileceği yerde oynatmak Beşiktaş lehine daha iyi olmaz mı?

Tabii ki Santos büyük tecrübe, misal o da Worrall’ın sağ stoperde soldakinden daha rahat edebileceğini biliyor ama en azından Worrall, Muçi’den farklı olarak Forest gibi takımda kaptanlık yapmış tecrübeli bir isim. Sol stoperde hata yapsa da gördüğümüz gibi hatasını telafi edebiliyor. Beşiktaş’taki temel sorun şu aslında: Worrall sol stoperde Bakhtiyor’a göre ehveni şer, Bakhtiyor da sol bekte Meraş’a göre ehveni şer. Ancak Beşiktaş’ın acil ihtiyacı olan herkesin en iyi oynayabildiği yerde oynaması: Sol bekte Masuaku, sol stoperde Colley, sağda Rashica vs. Yeni transferler de bu doğru omurgaya göre eksik yerlere monte edilirse hem yenilerin hem de eskilerin performansı ve birbirleriyle uyumluluk seviyesi yükselebilir, böylece de Beşiktaş daha etkili bir kolektif oyun oynayabilir. 

Ali Ece - Fanatik 

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI