Yerli Beşiktaş

Beşiktaş geleceğin temellerini atmak için harekete geçti.

Beşiktaş geleceğin temellerini atmak için harekete geçti. Yabancı kuralında olması beklenen değişiklik karşısında sıkıntı yaşamak istemeyen siyah-beyazlılar transfer politikasını yeniden şekillendirecek. Yönetim sezon sonu sözleşmesi bitecek olan Atiba ve Adriano'nun yanı sıra Quaresma, Karius ve Larin ile de yolları ayırmanın planları içerisinde. Sabah gazetesi'nden Ogün Şahinoğlu'nun haberine göre, tüm yabancılar için tekliflere açık olacağının sinyalini veren siyah-beyazlılarda hedef yeni Güven Yalçın ve Dorukhan Toköz'ler bulmak.

İLHAM KAYNAĞI OLDULAR
Sezon başında Bayer Leverkusen'in ikinci takımından transfer edilen Güven Yalçın ile Eskişehirspor'dan kadroya katılan Dorukhan Toköz yönetime ilham kaynağı oldu. İkili, düşük maliyetlerinin yanında sergiledikleri performans ile de takımın en önemli kazançları olarak görülüyor. Beşiktaş'ın scoutları ağırlığı Avrupa'daki gurbetçi Türklerle birlikte, TFF 1. Lig'den genç oyunculara verdi.

GÖZTEPE'YE TEK DEĞİŞİKLİK
Süper Lig'de bugün Göztepe'yi konuk edecek olan Beşiktaş, milli araya kayıpsız girmek istiyor. Teknik direktör Şenol Güneş'in Konya maçı kadrosundan tek değişiklik yapması bekleniyor. Geçen hafta cezası nedeniyle takımda yer alamayan Dorukhan 11'e dönecek. Necip'i yedek kulübesine çekecek olan tecrübeli çalıştırıcının Medel'e görev vermesi bekleniyor. Çok eleştirilmesine rağmen kalede Karius'un olması bekleniyor.

KARDEŞİNİ BULDU

Beşiktaş, basketbolda Japonya ekibi San-en NeoPhoenix ile kardeş kulüp anlaşması imzaladı. Fikret Orman ve NeoPhoenix Başkanı Kenjiro Hongo'nun yanı sıra törende Türkiye Japonya Büyükelçisi Hasan Murat Mercan da hazır bulundu. Anlaşma gereğince, oyuncu ve teknik adam değişimleri, hazırlık maçları, her iki ülkedeki Japon şirketlerini karşılıklı sponsorluk konularına dahil etme çalışmaları gerçekleştirilecek.