Yıldırım Demirören'e haciz şoku

Beşiktaş eski Başkanı Yılıdırım Demirören İstiklal caddesi'ndeki alışveriş merkezini kaybetti.


Demirören, İstiklal’deki AVM’sini Denizbank’a devretmiş! İşlem yaklaşık 1 yıl önce yapılmış.

Demirören Holding, İstanbul’un Beyoğlu semtindeki İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Demirören AVM’yi, Denizbank’a devretti.

Ziraat Bankası’ndan kullandığı 800 milyon dolarlık krediyi geri ödemeyen Demirören Holding, İstanbul’un Beyoğlu semtindeki İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Demirören AVM’yi, Denizbank’a devretti.

Medyakoridoru.com‘dan Canan Kaya’nın haberine göre, Demirören Demirören AVM’yi de bankaya devretti. Alınan bilgiye göre devir işleminin yaklaşık 1 yıl önce yapıldı.

2018 yılında Doğan Medya Grubu’nu satın almak için Ziraat Bankası’ndan aldığı 800 milyon dolarlık krediyi geri ödemeyen Demirören Holding, yapımına 2006 yılında başlanan ve 2011 yılında tamamlanan Demirören İstiklal AVM’yi, Birleşik Arap Emirlikleri merkezli Emirates NBD’nin sahibi olduğu Denizbank’a, ‘borçlarına karşılık’ devretti. Alışveriş merkezinin ismini “İstiklal AVM” olarak değiştiren Denizbank, yalnızca markanın değil, mülkün de sahibi oldu.

AVM’nin eski adı “Demirören İstiklal AVM” iken, Denizbank’ın iştiraki olan “Ekspress Bilgi İşlem ve Ticaret Anonim Şirketi”, AVM’nin yeni adını Ticaret Bakanlığı’na “İstiklal AVM” olarak tescil ettirdi. AVM’nin eski internet sitesi “demirorenistiklal.com” da kapatılırken, yeni adresi “istiklalavmtr.com” oldu.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI