Yönetimlerin eserleri!

Trabzonspor transferin son günlerinde Onuachu, Pepe, Mendy gibi tam ihtiyacı olan cinsten oyuncular aldı. Beşiktaş Yönetimi ise takımın ihtiyacı olan ne hemen oynayabilecek... Spor yazarı Ali Ece'nin Fanatik Gazetesi yazarı...

YÖNETİMLERİN ESERLERİ! - ALİ ECE 

Bir kere söz verdim, arkasında durmaya devam ediyorum: Herhangi bir maçta Necip stoperde hata yapıyorsa Necip’e kızmıyorum, Necip yerine sağlam bir lider stoper almayan yönetimin kabahati. Trabzonspor transferin son günlerinde Onuachu, Pepe, Mendy gibi tam ihtiyacı olan cinsten oyuncular aldı. Beşiktaş Yönetimi ise takımın ihtiyacı olan ne hemen oynayabilecek sağlam bir lider stoper, ne Talisca-Coutinho tipi bir ekstra gol-asist katkısı yapabilecek 10 numara, ne de Masuaku’ya gerçekten alternatif olabilecek bir sol ayaklı bek aldı. Sahaya çıkan Trabzonspor 11’i fiziksel açıdan güçlüydü, ona göre oynadılar. Kaleci Uğurcan, direkt Onuachu’ya uzun toplar atıp hemen sonrasında prese başladılar. Dönen ikinci topları da Batista Mendy ile topladılar. Altı aydır her programda Hakim Ziyech’ten sonra Beşiktaş’a en çok önerdiğim isim Batista Mendy tek başına Şenol Güneş’in orta üçlüsüne kafa tutmayı başardı. Zaten Fransa Ligue 1’den Batista Mendy varken sözde mevkidaşı Onana’yı o bonservis ücretine tercih etmek çok büyük futbol cehaleti! Sahi bu fiziksel kapışmaların damgasını vurduğu Trabzon’daki maçta sadece bonservis ücreti büyük Onana neredeydi?

NE DENSE AZ KALIR 

Beşiktaş maçta uzun süre o kadar kötüydü ki bir tek Onana eksikti zaten! Mendy, Baniya, Mehmet ve arkadaşları çok iyi mücadele ettiler adeta piyanoyu sırtlarında taşıdılar, Bardhi, Bakasetas, ikinci yarıda da Trezeguet o piyanoyu ustalıkla çaldılar. Beşiktaş’ta ise sadece Gedson ve Colley takımı sırtlarında taşıdılar, Beşiktaş kendi ustalarını topla buluşturamadı. Anlamsız şekilde oyunun Trabzonspor’un istediği şekilde oynanmasına eşlik etti, bu noktada da Şenol Güneş’ten daha etkili bir müdahale beklerdim ama zaten hoca maça en güçlü 11’i ile başlayamadığı için iş içinden çıkılamaz bir hal aldı. Trabzonspor’u, bu kadar kısa sürede Galatasaray karşısındaki kötü takım performansından sonra takımı doğru takviyeler ile düzelten yönetimini kutlarım. Beşiktaş Yönetimi’ne ne desem, yazsam az kalır! 

Ali Ece - Fanatik 

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI