Abdullah Avcı'nın istifasında Beşiktaş detayı

Trabzonspor'da Abdullah Avcı, istifa sonrası ilk açıklamasını yaptı. Beşiktaş'tan tazminat alan tecrübeli teknik adam, Trabzonspor'dan maddi talebi olmadığını belirtti.

Spor Toto Süper Lig'de geçen sezon şampiyonluk yaşayan fakat bu sezon ise beklentilerin altında kalan Trabzonspor'da istifalar geldi. Geçtiğimiz günlerde görevini bırakacağını açıklayarak seçime gitme kararı alan başkan Ahmet Ağaoğlu'nun ardından teknik direktör Abdullah Avcı da istifa etti.

Beşiktaş'tan tazminat almıştı, Trabzon'dan maddi talebi olmadı


Abdullah Avcı, istifasının ardından ilk açıklamasını yaptı. Taraftardan helallik isteyen başarılı teknik adam, yayınladığı duyuruda hiçbir maddi talebinin olmadığını belirtti. Abdullah Avcı, sözleşmesi tek taraflı feshedildiği için Beşiktaş'tan yüklü miktarda tazminat almıştı.

Ahmet Ağaoğlu'nu anmadı, Ertuğrul Doğan'a özel teşekkür

Ayrıca Abdullah Avcı, başkanlık seçimleri için aday olduğunu açıklayan mevcut Asbaşkan Eruğrul Doğan'a ayrı teşekkür etti ve kulübün güçlü bir yönetimle daha parlak günler görmesi gerektiğini vurguladı. Avcı'nın veda açıklamasında Ahmet Ağaoğlu'nu anmaması dikkat çekti.

"Maddi talebim olmadan hoşçakal deme vakti geldi"

"Bazen durmak gerekir. Denir bir nefes almak, çok fazla düşünmemek ve olacaklara güvenmek gerekir" diyerek sözlerine başlayan Abdullah Avcı, "Çok sevdiğim Trabzonspor'a ve bu güzel şehrin insanlarına, hiç maddi talebim olmadan, koşulsuz, beklentisiz hoşçakal deme vakti geldi" dedi.

"Biz fırtınalı topraklara, bilerek geldik"

Abdullah Avcı, "Trabzonspor taraftarı coşkuludur. Beklentileri büyüktür. Hep kazanmak ister. Kaybetmeye tahammülü yoktur ve bütün bunlara hakkı vardır. Biz fırtınalı topraklara, bilerek geldik" ifadelerini kullandı.

"Şampiyonluk yaşattığımız için gururluyum"

"Onlara çok uzun süre özlemini çektikleri bir şampiyonluğu yaşattığımız için gururluyum" diyen Avcı, "Taraftara, şehrin güzel insanlarına, görevlilere, oyuncularıma, yönetim kurulundaki tüm özverili insanlara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum" açıklamasını yaptı.

"Ertuğrul Doğan'ı unutmayacağım... Hiç kimse unutmasın"

Asbaşkan Ertuğrul Doğan'a ayrı teşekkür eden Avcı, "Buraya gelmeme, burada kalmama, hayatımın en güzel anlarını yaşamama vesile olan Sayın Ertuğrul Doğan'a ise apayrı bir şükran borcum var. Onu unutmayacağım. Hiç kimse unutmasın" dedi.

"Trabzonspor güçlü bir yönetimle çok daha parlak günler görmeli"

Avcı son olarak, "Şampiyon Trabzonspor, geriye değil ileriye gitmeli. Bölünmemeli, birleşmeli. Kazandıklarını yitirmemeli ve çok güçlü bir yönetimle çok daha parlak günler görmeli. Trabzon'u ve Trabzonspor'u seviyorum. Hakkınızı helal edin" ifadelerini kullandı. 

Ajansspor 

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI