Ali Eren: Herkesle Kavgaları Var!

Beşiktaşlı eski futbolcu Ali Eren Beşerler, siyah-beyazlı kulübün yönetimini topa tuttu.

Beşiktaşlı eski futbolcu Ali Eren Beşerler, siyah-beyazlı kulübün yönetimini topa tuttu. hakkında, “Yönetimin hemen hemen herkesle problemi var. Yönetim insanları yakalayamıyor. Aslında en büyül sıkıntıları tecrübesiz olmaları” dedi.

Beşiktaş formasını 1996-1997 sezonundan 2002-2003 sezonuna kadar terleten ve dönemin siyah-beyazlı kadrosunun önemli oyuncuları arasında bulunan Ali Eren Beşerler, Çebi yönetimi ve Teknik Direktör Sergen Yalçın hakkındaki düşüncelerini aktardı. 

“BEŞİKTAŞ CAMİASININ İSTEDİĞİ ORTAM ŞU ANA KADAR OLUŞMADI”

Beşiktaş'ın sezona kötü başladığını dile getirerek sözlerine başlayan Beşerler, “Beklediğimiz çıkışı sezon başında yakalayamadı. Şu ana kadar mağlubiyetler, beraberlikler oldu. Hem taraftarların hem Beşiktaş camiasının istediği ortam şu ana kadar oluşmadı. Denizli maçını 3-2 yendik, bu ortam inşallah yavaş yavaş oluşmaya başlar diye düşünüyorum” sözlerini sarfetti. 

“YÖNETİM İNSANLARI YAKALAYAMIYOR”

Ahmet Nur Çebi başkanlığındaki Beşiktaş yönetimini tecrübesiz bulduğunu aktaran Ali Eren Beşerler, “Yönetimle hemen hemen herkesle problemi var. Yönetim insanları yakalayamıyor. Sürekli çıkıp açıklamalar yapıyorlar, bunlar da ister istemez kendilerine olumsuz şekilde geri dönüyor.  En büyük sıkıntılardan bir tanesi de tecrübesiz olmaları. İçlerinde önceden futbol oynamış büyüğümüz veya bizlerden biri olmuş olsaydı bu açıklamalar daha farklı olurdu. Çünkü işi bilenler biziz. Yönetim kademesinde onlar var ama Türkiye’de hiçbir takımın yönetimine futbolcular maalesef giremiyor. Hep iş adamları yönetiyor, aslında futbolu futbolcuların yönetmeleri lazım. Burada eksiklikleri var yöneticilerimizin. Umarım onu da en kısa zamanında giderirler. İletişim problemi yaşıyorlar taraftarla, hocayla gördüğüm kadarıyla. Bir açıklama oluyor hemen cevap verme gereği duyuyorlar. Aslında bu açıklamaları yaparken enine boyuna iyi tartıp daha sonrasına iyi düşünüp, ne getireceğini ve ne götüreceğini ön görüp onun sonrasında açıklama yapmaları lazım” şeklinde konuştu.

“SERGEN YALÇIN'IN ARKASINDAYIZ”

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın’a camianın sabretmesi gerektiğini vurgulayan siyah-beyazlı eski futbolcu, şöyle konuştu; “Sergen hocaya 15 sene verilmesi lazım. 15-20 sene Sergen hocanın bizim takımımızda kalması lazım. Biliyorsunuz mali anlamda kötü zamanlar geçiriyoruz. Kalkıp da iyi futbolcular alamıyorsunuz. Bütün sorumluluğu, sıkıntıyı Sergen hocanın üzerine yıkamazsınız. Gerçi başarının sahipleneni çoktur ama başarısızlığın sahibi bir tanedir, o da hocadır her zaman. Ama ben Sergen hocanın çok büyük bir hoca olduğuna inanıyorum. Ona sonuna kadar destek veriyorum. Beşiktaş bu sene 5. de, 6. da bitirse benim için hiç sorun değil. Zaten Beşiktaş her sene şampiyon olamıyor, olamıyorsunuz. Her sene şampiyonluğa oynuyorsunuz ama olamıyorsunuz. Kendi kökünden, öz kaynağından gelmiş bir oyuncunun kendi kulübünde antrenörlük yapması ve başarı yakalaması için ona hakikaten geniş bir zaman verilmesi lazım. Ona sabretmeleri lazım. Biz sonuna kadar Sergen hocanın arkasındayız.”

İHA

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun