Beşiktaş nereye koşuyor?

120 Yıllık Ulu çınarımız ,Babalarımızın mirası Beşiktaşımız...

120 Yıllık Ulu çınarımız ,Babalarımızın mirası Beşiktaşımız... Murat topçu yazdı... 

BEŞİKTAŞ NEREYE KOŞUYOR?

120 Yıllık Ulu çınarımız ,babalarımızın mirası Beşiktaşımız... Benim hayatımın en önemli iki unsuru; Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve Kara Kartalımız Beşiktaş... 

Kulübümüz; milli mücadele yıllarında camiaa olarak savaşmış bir kulüp ve  Türkiye'nin en eski kulübü... Bu Güneş 1903 yılında doğmuş ve her an kalbimizde... Hepimizin en büyük sevdası...  Ancak ne zaman ki endüstriyel futbola geçildi. Beşiktaşımız çok büyük zarar gördü. Son dönemlerde sıradan bir takıma büründü. Daha ligin başında üst üste 2 yenilgi tüm taraftarların moralini bozdu. Artık taraftar maç izlemek istemiyor. Bu durumun sorumlusu tabii ki mevcut yönetimdir.

Beşiktaş 80li yıllara damgasını vuran Serpil Hamdi Tüzün Ve Adnan Dinçer'in ortaklığı altyapı mucizesinde sonra alt yapıdan çıkan 9 oyuncu sayesinde gelen kupalar ve zaferler ve 3 yıl üst üste gelen şampiyonluklar o efsane kadro sayesinde Beşiktaş kulübü milyonlarca taraftarlar kazandı.  METİN ALİ FEYYAZLAR ve daha niceleri o kadronun başarılı olmasının nedeni uzun yıllar birlikte oynamaları ve kolej havası olmasıdır. O dönemde futbolcular şunu söylerdi; "Biz birbirimizi ezbere biliriz".

Sonrasındaki endüstriyel futbol döneminde Türkiye Liglerindeki yabancı artışlarının en çok zararını Beşiktaş  gördü. Yabancı tercihlerindeki yanlışlar bir türlü kadro istikrarının olmamasının sık sık değişen futbolcular ve teknik  adamlar Beşiktaş'ın ilerlemesine ve gelişmesine engel olurken yerli oyunculara da yabancı oyuncular kadar değer verilmemesi gençleri yurt dışında oynamaya zorladı. Beşiktaş'ın istikbalini oluşturacak oyuncuları da yönetim zaafiyeti yüzünden kaybettik.

Bugün için ..

GÜVEN

SERDAR

EMİRHAN

RIDVAN

kaybettiğimiz oyuncular yıl 2023 ve  Beşiktaş yeni bir planlama içine girmeli ve artık hata yapmamalı. Gençlere daha fazla değer verilmeli ve üzerinde durulmalı... Daha önce de yazdım önce Türk oyunculardan iskelet bir kadro inşa edilmeli üzerine yabancı oyuncular getirilmeli. Böylece bir kadro mühendisliği oluşturulmalı. 

Bizi kaale alan yokki bu kadar yazdık çizdik kimse uygulamadı.

Messi; Barcelona'da altyapıya kazandırıldı. Aynı uygulama yapılmadı. 

İnşallah Beşiktaş düzlüğe çıkar ..

Kartallı Günler

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI