Beşiktaş'ta bir dönem sona eriyor

Son dakika Beşiktaş transfer haberleri... Yeni sezonun transfer planlamasına başlayan ve Teknik Direktör Valerien Ismael yönetiminde hedefini şampiyonluk olarak belirleyen Beşiktaş'ta tarihi bir revizyon gerçekleşecek.

Başta Adem Ljajic ve Jeremain Lens olmak üzere siyah-beyazlı kulüpte tam 14 futbolcunun sözleşmesi sona erecek. Bu isimlerin sözleşmelerinin bitmesinin ardından servet değerinde para, Beşiktaş'ın kasasında kalacak. İşte son dakika Beşiktaş haberleri...

Son dakika Beşiktaş haberleri... Yeni sezonun transfer planlamasına başlayan ve Valerien Ismael yönetiminde hedefini şampiyonluk olarak belirleyen Beşiktaş'ta tarihi bir revizyon gerçekleşecek. Başta Adem Ljajic ve Jeremain Lens olmak üzere siyah-beyazlı kulüpte tam 14 futbolcunun sözleşmesi sona erecek. Bu isimlerin sözleşmelerinin bitmesinin ardından servet değerinde para, Beşiktaş'ın kasasında kalacak. İşte son dakika Beşiktaş haberleri...

Dokuzu yabancı 14 oyuncusunun sözleşmesi biten Beşiktaş'a, hem maddi hem de yabancı sayısında rahatlama geldi. En büyük mutluluk ise Ljajic, Douglas ve Lens gibi sorunlu isimlerin takımdan ayrılması oldu.

Beşiktaş'ın uzun süredir sırtında kambur olan ağır sözleşmeler ve yabancı oyuncu sayısı sıkıntısı sezonun sona ermesiyle birlikte ortadan kalktı. Siyah-beyazlılarda 14 futbolcunun sözleşmesi sona ererken maaş yükü de an itibariyle 21 milyon 600 bin Euro (370 milyon TL) aşağı indi.

3 OYUNCUNUN MALİYETİ 100 MİLYON TL

Özellikle kadro dışı oldukları için bu sezon hiç maça çıkmayan Ljajic, Lens ve Douglas'ın maaş maliyetleri toplam 5 milyon 850 bin Euro olurken bu üç oyuncu bir dakika dahi süre almadan 100 milyon TL'lik yük oluşturdu.

Ljajic bu oyuncular arasında en çok külfet veren isim oldu. Tecrübeli orta saha, hem kendisine ödenen 7 milyon 750 bin Euro kiralama ve bonservis ücreti hem de sezonluk 3.2 milyon Euro yıllık ücretle başı çekti.

İşte Beşiktaş'ta sözleşmesi biten tüm oyuncular;

GÜVEN YALÇIN

ATIBA HUTCHINSON

DOMAGOJ VIDA

GÖKHAN TÖRE

MEHMET TOPAL

FABRICE N'SAKALA

ADEM LJAJIC

JEREMAIN LENS

MIRALEM PJANIC

DOUGLAS

CYLE LARIN

MICHY BATSHUAYI

OĞUZHAN ÖZYAKUP

CAN BOZDOĞAN

GEDSON FERNANDES TAKIMA KATILACAK

Siyah-beyazlılarda sözleşmesi sona eren oyuncuların 9'u yabancı. Beşiktaş'ta yeni sezon öncesi kontenjan sıkıntısı da bulunmuyor.

Mevcut kadroda yer alan 7 yabancı futbolcuya ek olarak, Ajdin Hasic kiralıktan dönecek ve Gedson Fernandes de 1 Temmuz'dan itibaren sözleşmeli oyuncu olarak kadroya katılacak. Böylelikle yabancı sayısı 9 olacak siyah-beyazlılar istediği transfer harekâtını yapabilecek.

Sözleşmesi devam eden yabancılar şunlar: Montero, Welinton, Rosier, Josef, Alex, N'Koudou, Ghezzal, Hasic (Ümraniyespor'da kiralıktı), Gedson (1 Temmuz'da resmen Beşiktaş'ın oyuncusu olacak)

Sabah

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI