İstifa yok, gönderildi!

Beşiktaş'ta Umut Tahir Güneş gerçeği...

Beşiktaş'ta Umut Tahir Güneş gerçeği

Beşiktaş'ta 3 Aralık 2023 tarihinde yapılan kongreyi kazanan başkan Hasan Arat, görevi devir alır almaz sürpriz kararla, Ahmet Nur Çebi yönetiminde yer alan Umut Tahir Güneş'in basketbol şubesindeki görevine devam edeceğini açıklamıştı. 5 Aralık günü Arat'la kulüp binasında bir araya gelen Güneş, "Başkan Hasan Arat'ın hizmetindeyim. Kendisinin güvenini boşa çıkartmayacağım" sözleriyle duygularını dile getirmişti. 

İstifa edecek haberleri yayıldı 

Ancak geçtiğimiz hafta Umut Tahir Güneş'e yakınlığıyla bilinen taraftarlar temsilcileri  sosyal medyada yaptıkları yorumlarda, Güneş'in bazı taraftarlarlaca küfürlü bir şekilde eleştirelere uğradığını vurgulayarak her an istifa edebileceğini belirttiler. Sosyal medyada, Umut Tahir Güneş'e eleştiri yapanlar da hedef gösterildi.  

Arat biletini kesti  

Başkan Hasan Arat başkanlığındaki Beşiktaş Yönetimi de bu gelişmelerin hemen ertesinde yaptığı açıklamada, basketbol şube sorumlusu Umut Tahir Güneş ile yolların ayrıldığını duyurdu.

Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, "Basketbol Şube Sorumlumuz Sayın Umut Tahir Güneş'le karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırmış bulunmaktayız. Sayın Umut Tahir Güneş'e verdiği emekler için camiamız adına teşekkür ederiz." ifadeleri kullanıldı. 

Ortada istifa yok! 

Çöpçatanlık sitesine üye olduğu için yolların ayrıldığı Emirhan Delibaş'la ilgili aynı ifadeler kullanılırken, Umut Tahir Güneş'in neden gönderildiği merak konusu oldu. 

İddalara göre; 

1. Güneş hemen hemen her maçta olay çıkarıyordu. Rakip oyunculara, hakemlerin üzerine yürürken, yayıncı kuruluşta çalışan spiker ve yorumculara saldırması bardağı taşırdı. 

2. Her fırsatta "Beşiktaş'ı Süleyman Seba dönemindeki gibi saygınlığına kavuşturacağız" sözünü sarfeden Başkan Hasan Arat'ın, Umut Tahir Güneş'i sakin olması ve Beşiktaşlı duruşuyla hareket etmesi gerektiğinikonusunda uyardığı belirtildi. Güneş'in Arat'a birçok kez söz vermesine rağmen agresif hareketlerinden vazgeçmediği öğrenildi. 

3. Beşiktaş Baş Antrenörü Dusan Alimpijevic'in, üç hafta Bursaspor maçında yaptığı sportmenlik dışı davranış Beşiktaş Başkanı Hasan Arat'ı bir hayli rahatsız etti. Beşiktaş Yönetimi Sırp teknik adamla yolları ayırmayı düşünse de yazılı bir açıkmayla Alimpijevic'i uyardı. Ancak Alimpijevic'in cezalı olduğu maç sonrası Güneş'in yönetimin izni olmadan soyunma odasında oyunculara Alimpijevic vererek fotoğrafını çektirmesi ve bunu medyaya servis etmesi Başkan Arat'ın tepkisini çekti. 

Amigolarla şampanya patlattı iddiası 

Umut Tahir Güneş'in olaylı Bursaspor maçı sonrası amigoları soyunma odası koridoruna alarak Bursaspor takımının önünde şampanya patlattığı iddiası bardağı taşıran son damla oldu. 

Bütün bu olayların ardından Beşiktaş Başkanı Hasan Arat'ın, Umut Tahir Güneş'in ipini çektiği kaydedildi. 

Yönetimin yollarını ayırdığını açıklaladığı Güneş'in yaşanan ayrılığın ardından herhangi bir açıklama yapmaması dikkat çekiyor. 

Kartalhaber.com 


EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI