Kartal zirvede tamamladı

2023-24 Hentbol Sezonu Erkekler Süper Ligi’nde 22 haftalık normal sezon, bugün oynanan karşılaşmalar ile ererken, Beşiktaş ligi ilk sırada tamamladı.

2023-24 Hentbol Sezonu Erkekler Süper Ligi’nde 22 haftalık normal sezon, bugün oynanan karşılaşmalar ile ererken, Beşiktaş ligi ilk sırada tamamladı.

Beşiktaş farklı kazandı 

Beşiktaş, Bahçelievler Belediyesi'ni konuk ettiği normal sezonun son mücadelesinde  muhteşem bir performans sergileyerek rahat bir galibiyet elde etti. İlk yarıda büyük bir üstünlük kuran Beşiktaş Safi Çimento, maçı 51-23'lük skorla kazanarak etkileyici bir sonuç aldı.

Beşiktaş zirvede 

2023-24 Hentbol Sezonu Erkekler Süper Ligi’nde 22 haftalık normal sezon sona erdi.

Beşiktaş Safi Çimento’nun birinci olarak tamamladığı Erkekler Süper Ligi’nde normal sezonu 1, 2, 3 ve 4'üncü sırada arasında tamamlayan takımlar play-off şampiyonluk etabı oynarken, sezonu 5, 6, 7 ve 8'inci sırada tamamlayan takımlar play-off sıralama etabı oynayacak.

Beşiktaş'ın rakibi Spor Toto 

Buna göre Şampiyonluk Etabı ilk tur müsabakaları; birinci (Beşiktaş) tamamlayan takım ile dördüncü (Spor Toto) tamamlayan takım; ikinci (Sakarya BBSK) tamamlayan takım ile üçüncü (Beykoz Belediyesi) tamamlayan takım arasında oynanacak.

Şampiyonluk etabı ilk tur müsabakaları; üç müsabakalık serilerde, iki galibiyet üzerinden oynanacak. Bu serinin ilk iki maçı normal sezonu üst sırada tamamlayan takımın, üçüncü maçı normal sezonu daha alt sırada tamamlayan takımın sahasında oynanacak.

Şampiyonluk etabı ilk tur müsabakalarında iki maç galip gelerek rakibini eleyen iki takım finale yükselecek.

Play-off şampiyonluk etabı final serisi ise beş müsabakalık seride üç galibiyet üzerinden oynanacak.

Normal lig sezonunu beş ile sekizinci sıra arasında bitiren takımlar sıralama etabı oynayacak. Sıralama etabı ilk tur müsabakaları; beşinci tamamlayan takım ile sekizinci tamamlayan takım; altıncı tamamlayan takım ile yedinci tamamlayan takım arasında oynanacak.

Erkekler Süper Ligi 22. hafta sonuçları:

Rize Belediyesi 33-56 Beykoz Belediyesi

Trabzon BBSK 30-33 Köyceğiz Belediyesi

Spor Toto 31- 24 İzmir BBSK

Sakarya BBSK 41-34 Nilüfer Belediyesi

Beşiktaş Safi Çimento 51-23 Bahçelievler Belediyesi 

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI