Kripto para yalanı

Duyduk Mu & Medya Kartalı Genel yayın yönetmeni, Hakan ÖNCÜL yazdı...

Duyduk Mu & Medya Kartalı Genel yayın yönetmeni, Hakan ÖNCÜL yazdı...

UYARI;

“Masallar” 3. bölümün girişinde, sizleri etik açıdan ikaz etmem gerekiyor. Bu kısım ve sonrası, biraz uzun olacak. Çünkü BEŞİKTAŞ’a çıkan fatura 600 MİLYON TL, büyük resmi referans alacaksak 1,5 MİLYAR (Tüm Borcun Dört de Biri) TL. tutarında. Bu sebeple konuyu çok iyi ifade etmem gerekiyor(!)

BEŞİKTAŞ KULÜBÜNÜN TOPLAM BORCU 6 MİLYAR TL’YE DAYANDI!

Ahmet Nur ÇEBİ ve yönetim kurulunun, BJK’nın borcunu nasıl ikiye katladığını bir önceki yazıda resmi rakamlarla anlattık. Şimdi de yarınlarla ilgili elle tutulur tek bir projesi olmayan mevcut yönetimin, rakiplerin ve hatta dünyanın uyguladığı Siyah-Beyazlı idarecilerin “Eline/yüzüne bulaştırdığı konulara değinelim.

Başkan ÇEBİ ve bazı yöneticilerin idare şeklinde, bana göre 2 büyük sorun var.

1-) Camiayı hiç tanımamaları, küçük olsun-benim olsun mantığı ile kendilerini kapatmaları ve camiayı etrafındaki 20-30 kişiden ibaret zannetmeleri.

2-) Kendileri gibi düşünmeyen, yönetme şekillerini beğenmeyen ve/veya eleştirenleri “Düşman” olarak görmeleri.

Hiç Kimse Mükemmel Değil:

Bu kadar büyük sorunları olan BEŞİKTAŞ’ı paylaşmadan, danışmadan, araştırmadan / öğrenmeden sevmeden, saymadan, açık olmadan ne yönetebilir ne de camia olma refleksini sağlayabilirsiniz.  Bunun son dönemde ki en kötü örneği, iş bilmezlik ve beceriksizlikten dolayı yapıl(A)mayan Kripto Para projesidir.

DİGİTAL PARADAN PROJESİNDEN KİM, NE KADAR KAZANDI?

- Fenerbahçe Resmî Açıklamasına (KAP) Göre: 450 MİLYON TL.

- Galatasaray: 150/200 (Yaklaşık) MİLYON TL.

- Trabzonspor: 100/150 (Yaklaşık) MİLYON TL.

- BEŞİKTAŞ: 0 (Yazıyla SIFIR) TL.

Türkiye’de spor kulüplerinde ortalama dönen rakamın 2 MİLYAR TL. civarı olduğu biliniyor. Dünyada ise bu meblağ 2 MİLYAR (Yaklaşık) EURO!

BJK’ya gelen teklifler (Binance, Paribu, Kointra vs…) 30 MİLYON / 70 MİLYON DOLAR. arasında değişiyordu. TL cinsinden konuşacaksak, 500-600 MİLYON yapar. O zaman bu gelirin kullanılacağı ikinci bir adım ise “Sermaye Arttırımına” gidilmesiydi. Bu da BJK’ya 1,5 MİLYAR TL civarı kasa rahatlığı demekti. Nasıl mı bu dev gelir kapısı, proje mahvedildi?

(Şimdilik) Hak Edene Saygılarımla.

Hakan ÖNCÜL - Duydukmu.com

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI