Okan Buruk hakkında suç duyurusu

Hukukçu Fenerbahçeliler Derneği'nden Okan Buruk Hakkında Suç Duyurusu

Hukukçu Fenerbahçeliler Derneği'nden Okan Buruk Hakkında Suç Duyurusu

Okan Buruk Hakkında Suç Duyurusu

Hukukçu Fenerbahçeliler Derneği (HUFEDER), Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk hakkında suç duyurusunda bulundu. Galatasaray'ın Süper Lig'de üst üste ikinci kez şampiyon olmasının ardından Buruk'un küfürlü tezahürat yaptığı iddiası, Fenerbahçeo camiasında tepkilere yol açtı.

HUFEDER'in Açıklaması

Hukukçu Fenerbahçeliler Derneği, Okan Buruk hakkında şu açıklamayı yaptı:

"Dün akşam saatlerinde geleneksel ve sosyal medyada yayınlanan küfürlü tezahüratları nedeniyle Okan Buruk hakkında 6222 Sayılı Kanun’un 14 ve 22. maddeleri uyarınca İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştur. Kamuoyunun bilgisine sunulur."6222 Sayılı Kanun’un 14 ve 22. maddeleri, spor alanlarında şiddet ve düzensizliğin önlenmesine yönelik hükümler içermektedir. Bu kanun, özellikle spor müsabakalarında ve sonrasında yapılan küfürlü tezahüratlar gibi eylemleri yasaklamakta ve bu tür davranışlara karşı cezai yaptırımlar öngörmektedir.


Okan Buruk'un Kariyeri


Okan Buruk, Galatasaray'ı üst üste ikinci kez Süper Lig şampiyonu yaparak büyük bir başarıya imza atmıştı. Ancak, son gelişmeler Buruk'un başarılarını gölgede bırakabilecek nitelikte.


Gelecek Adımlar


Suç duyurusunun ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın nasıl bir yol izleyeceği merak konusu. Hukuki süreç başladığında, Okan Buruk ve Galatasaray camiasının bu duruma nasıl bir yanıt vereceği dikkatle takip edilecek.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI