Protesto Sonuç Verdi, BeIN Sports Geri Adım Attı

Beşiktaşlı taraftarların protestosu yayıncı kuruluş geri adım attırdı

Beşiktaş taraftarları Twitter'da #OhNoNoBein etiketiyle yayıncı kuruluş beIN Sports'u protesto etti. 

Tepkilerin artması üzerine yayıncı kuruluş Beşiktaş'a yaptığı sansürü geri çekti. 

Yayıncı kuruluşun önce Josef de Souza'nın paylaştığı videoya telif atmasından sonra Beşiktaş taraftarı tepki gösterince telifi geri çekmişti. Daha sonra Vida’nın da paylaştığı videoda aynı olaylar yaşanınca Beşiktaş taraftarlarının tepkisi sert oldu. 

Beşiktaş Kulübü de şu açıklamayı yaptı; 

beINSPORTS’un Başvurusu Sonucunda Twitter’dan Kaldırılan Video Paylaşımımız Hakkında

Futbol A Takımımızın Süper Lig’in 19. haftasında Galatasaray’ı 2-0 mağlup ettiği maçın ardından resmi sosyal medya hesaplarımızdan paylaştığımız, yüzbinlerce sosyal medya kullanıcısı tarafından beğenilen ve yoğun etkileşim alan video paylaşımımız, Süper Lig’in yayıncı kuruluşu beINSPORTS’un telif başvurusu sebebiyle sosyal medya paylaşım platformu Twitter tarafından erişime kapatılmıştır.

Yayın hakları sözleşmesine uygun ve kulüplere tanınan sürelere bağlı kalınarak hazırlanmış, yayınlanmadan önce yayıncı kuruluşun ilgili birimi tarafından onayı alınmış video paylaşımımız için beINSPORTS yetkilileri ile yaptığımız görüşmede tarafımıza verilen cevap, paylaşımın “Sehven” yapılan başvuru sonucu Twitter tarafından yayından kaldırıldığı olmuştur.

Sehven de olsa Camiamıza yapılan yanlış nedeniyle mecraları aracılığıyla özür dilemesini beklediğimiz yayıncı kuruluş, bu beklentimize karşılık vermediği için tarafımızca işbu açıklamayı yapma zorunluluğu doğmuştur.

“Sehven” açıklamasına rağmen gerekeni yapmamalarını anlayamadığımız beINSPORTS’u, tarafsızlık ilkesi ile yayın yapıp yapmadıklarını sorgulamamamız için camiaların hassasiyetlerine karşı daha dikkatli ve duyarlı hareket etmeye davet ediyoruz.

Saygılarımızla,

Beşiktaş JK

BeIN Sports tepkilerin ardından sabaha karşı Beşiktaş'a uyguladığı video sansürünü kaldırdı. Bu karara rağmen taraftarların yayıncı kuruluşa tepkileri artarak devam etti. 

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun