Sergen Yalçın: En büyük Başarı Onların...

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Galatasaray derbisi sonrası futbolcularına övgü yağdırdı.

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, takımının Galatasaray'ı 2-0 mağlup ettiği derbide  hazırladıkları planları iyi uyguladıklarını vurguladı. Sergen Yalçın, "Böyle maçları kazanmak bizi mutlu ediyor. Galibiyeti taraftarlarımıza armağan ediyoruz" ifadesini kullandı. 

Yalçın, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, önemli bir mücadeleyi  galibiyetle tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek öyle konuştu, 

"Maça iyi hazırlandık. Rakibimizi iyi analiz ettik, oyun planımız doğruydu. Hem ofansif hem defansif anlamda oyuncularımız özveriyle oynadı. Hepsine teşekkür ediyorum. İyi bir ekip havası oluşturduk. Oynayanlar, oynamayanlar, sonradan oyuna girenler... Adem Ljajic ve Gökhan Töre de takıma girmeye başladı, daha geniş kadroya kavuştuk. Teknik direktör olarak bundan memnunum.

"Derbi maçları önemlidir. Özel çalışma yapmıyoruz. İyi hazırlanıyoruz, rakibi iyi analiz ediyoruz. Doğru oyun planı oturtmaya çalışıyoruz. Böyle maçlar için A, B, C planları olmalı. Rakip 10 kişi kaldıktan sonra hamle yaptık, iki oyuncuyu sahaya attık. Böyle maçları kazanmak bizi mutlu ediyor. Galibiyeti taraftarlarımıza armağan ediyoruz."

Galatasaray'ı ön alandaki baskıyla kalelerinden uzak tutmaya çalıştıklarını ve bunu da başardıklarını anlatan Yalçın, "Oyunun başında bu işledi. Oyuncularımız istekli, arzulu baskı yapınca farklı Beşiktaş ortaya çıktı. Kendine güvenen, ayağa oynayan, çabuk oynayan, beraber hücum ve savunma yapan bir takım olduk. Savunma kısmını da öğrendik. İyi yapmaya başladık.

Atiba Hutchinson ve Josef de Souza iyi performans gösterdi. Merkez orta sahamız kalabalık. 7 oyuncu oynatabilecek durumdayız. Bunları zaman zaman bir şekilde kullanmak istiyoruz. Önümüzde çok maç var. Bütün oyuncuları formda tutup hepsini kullanmak istiyoruz. Farklı orta sahalarla maçlara çıkıyoruz. Bu, oyuncuların bize verdiği güvenden kaynaklanıyor. Yerlerini değiştirdiğimiz zaman kafamızda soru işaret olmadan rahat rahat oynatabiliyoruz. 

Sezon başında Beşiktaş'a şampiyonlukta az şans verilmişti. Büyük takımların şampiyonluk şansını kimse az göremez. Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe, Trabzonspor camiaları şampiyonluğa alışkın camialar. Sezon başında 'onun şansı az, bunun şansı fazla' düşüncesi doğru değil. İşler zaman zaman kötü gidebilir. Dünyanın en büyük takımları bile iniş çıkış yaşayabiliyor. Sabırlı olmak lazım, beklemek lazım. Hedefe gitmekte en önemli şey güven.Önemli işlere imza attıyoruz ve bunu futbolcularımıza borçluyuz. Oyuncuların isteği, arzusu, çalışması mücadelesi maç kazanmamızı sağlıyor. Biz sadece onları yönlendiriyoruz. En büyük başarı onlarındır. Geçen sene göreve başladığımızdan beri Beşiktaş camiası olarak birlik kurduk. Kötü gidişatın sorumlusu muhakkak ben olurum. İşler iyi gittiğinde doğal olarak övgüyü herkese veriyoruz. Yönetim, oyuncular, teknik ekip, taraftarlar, camia olarak her şeyi birlikte başaracağız." 

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun