Beşiktaş, Fethiye Engelini Aştı

ING Basketbol Süper Ligi’nin 21. haftasında Beşiktaş Icrypex, Lokman Hekim Fethiye Belediyespor’u mağlup etti.

ING Basketbol Süper Ligi’nin 21. haftasında Beşiktaş Icrypex, Lokman Hekim Fethiye Belediyespor’u mağlup etti. Başa baş bir mücadeleye sahne olan mücadeleyi Beşiktaş son çeyrekteki performansıyla  76-65 kazanmayı bildi. 

Beşiktaş bu sonuçla 11. galibiyetini alırken Lokman Hekim Fethiye Belediyespor ise 16. yenilgisini yaşadı.

Maçın Hikayesi:

Mücadele başa baş bir mücadele ile başlarken ev sahibi Beşiktaş hücumda Şehmus Hazer ile etkili oldu ve genç yıldızın 8 sayı atarak başladığı maçta molaya 12-9 önde girdi. Mola dönüşünde Caner Ercan’ın skorer oyununun yanında hücumda Darion Atkins’i de iyi kullanan  Lokman Hekim Fethiye Belediyespor ekip skor üstünlüğünü ele aldı ve ilk çeyreği 14-16 üstün tamamladı.

İkinci çeyreğe konuk ekip iyi başladı ve Darion Atkins’in sayılarıyla farkı 6’ya çıkardı: 14-20. Beşiktaş, James Blackmon ile etkili olduğu çeyrekte farkı kapattı ve 25-23 öne geçti. Kıran kırana geçen çeyrekte skor üstünlüğü devamlı el değiştirirken son bölümde Şehmus Hazer ve James Blackmon’ı iyi kullanan ev sahibi ekip skorda üstünlüğü yakalarken Joel Berry’nin çeyreğin sonundaki sayılarıyla da soyunma odasına 36-31 önde girdi.

Üçüncü çeyrekte konuk ekip, Darion Atkins ile etkili olarak skor üstünlüğünü eline almaya çalışsa da Beşiktaş oyunun kontrolünü elinde tutt. Ev sahibi ekip Alperen Şengün’ü etkili kullanarak skor üstünlüğünü korudu ve son 10 dakikaya 48-46 önde girdi.

Son çeyrekte konuk ekip Branden Lee ve Darion Atkins ile skor üreterek 51-52 öne geçti. Başa baş geçen maçta skor üstünlüğü devamlı el değişirken Beşiktaş, molaya 60-59 önde girdi. Mola dönüşünde James Blackmon ile üst üste 5 sayı üreten Kara Kartal farkı 6’ya çıkardı ve rakibine molayı aldırdı: 65-59. Skor üretmekte oldukça zorlanan Fethiye Belediyespor, rakibinin hücumda James Blackmon ile bulduğu sayılara da engel olamayınca fark çift hanelere çıktı: 70-59. Son bölümde de üstünlüğünü koruyan Siyah-Beyazlı ekip  karşılaşmayı 76-65 kazandı.

Çeyrek skorları:
1. çeyrek: 14-16
2. çeyrek: 36-31 (22-15)
3. çeyrek: 48-46 (12-15)
4. çeyrek: 76-65

Haber: Eurohoops.net

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun