Beşiktaş Turu İsrail'e Bıraktı

Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı, Basketbol Şampiyonlar Ligi Play-In Turu 2. maçında Hapoel Holon’a 70-72 yenilmekten kurtulamadı.

Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı, Basketbol Şampiyonlar Ligi Play-In Turu 2. maçında Hapoel Holon’a 70-72 yenilmekten kurtulamadı. 

2. maçı kaybederek serinin 1-1’e gelmesine engel olamayan Beşiktaş 3. maç için yeniden İsrail’e gidecek.

Beşiktaş maçın başında Hapoel Holon’a karşı 6-0’lık bir seri yakalarken Dedric Lawson’ın üst üste basketleri aradaki farkı gitgide açtı. Kenan Sipahi‘nin direksiyonu ele almasıyla Beşiktaş daha da iyi bir görüntü çizmeye devam ederken Kara Kartallar ilk çeyreği 26-13 önde tamamladı.

İkinci çeyrekte savunma bakımından öne çıkan Beşiktaş, Rafael Menco ve Chris Johnson’dan gelen ekstra isabetler haricinde Holon’a pek şans tanımadı. Uzunlarıyla da içeride iyi bir müdafaa gösteren Siyah-Beyazlılar devre arasına giderken duruldu.

Hapoel Holon'un yeni transferi Adam Smith’in öne çıkan performansıyla periyot sonunda çift hanelik üstünlüğü bozulan Beşiktaş, yine de devre arasına 44-37’lik skorla önde girmeyi bildiler.

Devre arasından dönüşte Hapoel Holon çok daha etkili bir görüntü çizerken Chris Johnson, Joe Ragland ve Rafael Menco gibi isimler öne çıkarak İsrail ekibini maça yeniden dahil ettiler. Üçüncü çeyreğin tamamlanmasıyla Beşiktaş’ın üstünlüğü yalnızca 2 sayıya indi (55-53).

Son periyotta ise Holon üstünlüğü de eline almayı başardı. Ribaundlarda Beşiktaş’a nazaran daha etkisiz bir performans ortaya koymalarına rağmen içeride iyi üreten Holon maçın son dakikalarına önde girdi. Beşiktaş oyunu bırakmazken skor 68-68’de kilitlenmişken Johnson’ın Holon cephesinde 2’de 0 serbest atış isabetiyle Kartallar için yeni bir şans doğdu.

Kenan Sipahi bitime 28 saniye kala basketi kaydetti ve ardından mola geldi. Molanın ardından Beşiktaş savunmada hata yaptı ve Guy Pnini’nin üçlüğü Holon’u bitime 18.4 saniye kala 70-71 öne geçirdi. Beşiktaş son hücumu Kenan’la değerlendiremeyerek maçı kaybetti.

Beşiktaş’ta Egehan Arna 17, Kenan Sipahi 15 sayıyla oynarken Dedric Lawson 13 sayı – 10 ribaund kaydetti. Ercan Osmani’nin 12 sayısı vardı.

Holon’da Chris Johnson 18, Rafael Menco 14, Adam Smith 11 ve Joe Ragland 10 sayıyla mücadeleyi tamamladı.

Karşılaşmanın çeyrek skorları

1. çeyrek: 26-13

2. çeyrek: 44-37

3. çeyrek: 55-53

4. çeyrek: 70-72

Eurohoops.net

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI