beşiktaş ve Galatasaray istedi, Eyüpspor transfer etti

Beşiktaş'ın transfer listesinde bulunan Kazımcan Karataş, Eyüpspor'a imza attı.

Geçtiğimiz sezon Mustafa Denizli yönetimindeki Altay'da sol kanat ve santrfor pozisyonlarından sol beke evrilen; performansıyla Avrupa'dan Manchester United'ın dahi radarına giren Kazımcan Karataş'ın Beşiktaş veya Galatasaray'a transferine kesin gözüyle bakılıyordu. Ancak bu transferde eşine daha önce rastlanmayan türden gelişmeler yaşandı

Süper Lig'de tutunamayan Altay'ın potansiyelli oyuncusu Kazımcan Karataş, Süper Lig devlerinin gündemindeydi. Henüz 17 yaşında A takım kadrosunda şans bulan ve siyah beyazlı formayı giymeye başlayan Kazımcan, beklenen çıkışı 2021- 2022 sezonunda yaptı.Sezona sol kanat ve santrfor pozisyonlarında başlayan oyuncuyu Mustafa Denizli sol bekte kullanmaya başladı. Kazımcan, bu pozisyondaki performansıyla Avrupa takımlarının da radarına girdi. Hatta Alanyaspor'la oynanan maçta Manchester United Scoutu Kristo Klibardi tarafından izlendi. 

Sol bek pozisyonunda defoları bulunan Beşiktaş ve Galatasaray arasında oyuncuyu Transfer etme yarışı özellikle şu 1-2 gün içerisinde epey hız kazandı. Fakat bu transferde daha önce görülmemiş bir gelişme yaşandı. 

BONSERVİSİNİ BİR TFF 1. LİG TAKIMI ALDI

Spor Arena'nın edindiği bilgilye göre; Alt ligde mücadele eden Eyüpspor, Kazımcan Karataş transferi için İzmir ekibi Altay ve oyuncuyla direkt temas sağladı. Spor Toto 1. Lig'e düşen Altay'da transferin gözde isimlerinden 19 yaşındaki Kazımcan Karataş, İstanbul ekibi Eyüpspor ile anlaştı.

Ege temsilcisinin altyapısından yetişen genç sol bek için Galatasaray ve Beşiktaş da teklifte bulunurken mutlu sona ulaşan ekip Eyüpspor oldu. Peki bu transfer nasıl gerçekleşti?

TESİSLERE GELİP 5 YILLIK SÖZLEŞME İMZALANDI

Spor Toto 1. Lig ekibi Eyüpspor, Altay'ın genç yıldızı Kazımcan Karataş'ı 5 yıllığına kadrosuna katarak büyük bir transfer başarısına imza attı.

Eflatun sarılı ekip ilk olarak Altay Kulübü yetkilileriyle temasa geçti. Talep edilen bonservis tutarını ödemeyi kabul eden Eyüpspor oyuncu haklarını ele geçirdi.

Dün sabah saatlerinde ise Kazımcan'ı tesislere getiren Eyüpspor, yapılan görüşmenin ardından oyuncuyla da el sıkışıp sözleşme imzaladı.

Devlerin gündemindeki Kazımcan'ın imzası kamuoyunda ve sosyal medyada büyük ses getirdi. Eyüpspor Twitter'da Trending Topic oldu.

Hürriyet

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI