Beşiktaş'a Portekizli yıldız

Beşiktaş'a Portekizli orta saha, transfer görüşmeleri başladı Burak Yılmazın eski takım arkadaşı...

Beşiktaş, transfer döneminin bitmesine sayılı saatler kala, Portekizli orta sahayı gündemine aldı. Yardımcı antrenör Burak Yılmaz’la beraber Lille’de forma giyen ve Rennes macerası sonrasında boşa çıkan 28 yaşındaki futbolcuyla hızlı bir temas trafiği başladı.

Yaz transfer döneminin bitmesine iki gün kala fırsat transferi kovalayan Beşiktaş, hareketli saatler yaşıyor. Son olarak Gedson ile yeni sözleşme yapan, Cenk Tosun ve Salih Uçan ile de görüşmelerini sürdüren Siyah-Beyazlılar, ayrıca transferde de sürpriz bir ismi gündemine aldı.

BİR TRANSFER DAHA!

İÇ TRANSFERDE ATAK SÜRÜYOR

Daha önce Necip Uysal’la 2 yıllık yeni anlaşma yapan yönetim, sözleşmesinin bitmesine 1 yıl kalan Mert Günok'la masaya oturup, tecrübeli eldivenin sözleşmesini 2025 sezonu sonuna kadar yenilemişti. Peşinden de (iki gün önce başkan Ahmet Nur Çebi'nin açıkladığı üzere) Gedson Fernandes'in sözleşmesini, ücretinde ciddi bir iyileştirme yaparak 1 yıl daha uzatmıştı. 

YÖNETİMLE ZAM GÖRÜŞMELERİ

Gedson ve Mert Günok'un ücretinde iyileştirmeler yapılarak uzatılan kontratların ardından tüm dikkatler Cenk Tosun ve Salih Uçan'ın üzerinde yoğunlaştı. Her iki milli oyuncuyla yeniden anlaşma yapmak isteyen Beşiktaş yönetimi önerdiği rakamla futbolcuların istediği rakamlar arasında ciddi fark olması üzerine ilk etapta anlaşma sağlayamadı. Türk oldukları için TL bazlı yapılan görüşmelerde, Salih ve Cenk'e en son 30 milyon TL civarında ücret öneren yönetim, her iki oyuncu tarafından da şu an için reddedilmiş durumda.

ORTA YOL BULUNACAK DÜŞÜNCESİ HAKİM

Kulislerden edinilen bilgilere göre Salih 40 milyon, Cenk de 45 milyon TL gibi rakamlar üzerinden yeni kontrat istiyor. Siyah-Beyazlı kurmaylar, Cenk ve Salih'le orta yolun bulunacağını ve mutlaka anlaşma sağlanacağını düşünürken, milli futbolcuların önümüzdeki süreçte nasıl bir tavır takınacağı merak konusu. Çünkü her iki futbolcunun da ocak ayı itibariyle istedikleri takımla görüşme hakkı doğuyor.

ŞİMDİ HEDEF ORTA SAHA TRANSFERİ

İç transferde imzaları art arda attıran yönetim, transfer dönemi bitmeden orta sahasını da güçlendirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

XEKA GÜNDEME ALINDI

Teknik direktör Şenol Güneş’in yönetiminde bu sezon yer aldıkları 3 kulvarda da başarı hedefleyen Kara Kartal, transfer döneminin son saatlerinde çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Yönetim, son olarak Portekizli orta saha Xeka’yı gündemine aldı.

BURAK YILMAZ'IN ESKİ TAKIM ARKADAŞI

Fransa Lig 1 ekibi Lille’de yardımcı antrenör Burak Yılmaz’la beraber görev yapan ve Rennes macerası sonrasında boşta bulunan 28 yaşındaki futbolcuyla temasların başladığı bildirildi.

Xeka, Lille formasıyla Beşiktaş yardımcı antrenörü Burak Yılmaz’la Fransa Ligi şampiyonluğu yaşamıştı.

ORTA SAHADA ÇOK YÖNLÜ

Merkez orta saha hattına ek olarak sol kanat bek olarak da görev yapabilen 1,85’lik futbolcu, kariyerinde daha önce Braga ve Dijon gibi kulüplerin de formasını giymişti.

AVRUPA'DA TRANSFER BİTTİ, BOŞTA KALDI

Piyasa değeri 6 milyon Euro bandında bulunan deneyimli oyuncu, Avrupa’da transfer döneminin kapanması sonrasında boşta kalmıştı. Geçen sezon Rennes formasıyla 8 maça çıkan tecrübeli isim, skor üretememişti.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.

KABUL EDİYORUM ÇEREZ POLİTİKASI