Beşiktaş'tan Marcelo hamlesi

Beşiktaş yönetimi, yeni sezon planlaması kapsamında stoper arayışları kapsamında Marcelo Guedes’i transfer listesine ekledi.

Beşiktaş yönetimi, yeni sezon planlaması kapsamında stoper arayışları kapsamında Marcelo Guedes’i transfer listesine ekledi. Kadroda yer alan stoperlerden Enzo Roco’nun beklentilerin çok uzağında kalması, devre arasında kadroya dahil edilen Mirin’in beklentileri karşılayamaması ve Domagoj Vida’ya teklifler gelmesi üzerine yönetim, stoper arayışlarını hız verdi.

Marcelo Guedes, Beşiktaş’ı unutmadı

Siyah-beyazlı kulüp, 2027 yılının sonunda  milyon Euro’ya Lyon’a gönderdiği Marcelo konusunda sürpriz bir girişiminin olduğu öne sürüldü. Güneş gazetesinde yer alan habere göre Siyah-beyazlı yöneticiler, eski oyuncuları ile ilk teması sağladı ve oyuncudan ‘Gelirim’ cevabı aldı. Lyon’da son zamanlarda taraftarlarla arasında büyük sorun bulunan tecrübeli oyuncunun Siyah-beyazlı kulübe dönmeye sıcak baktığı da konuşuluyor. Öte yandan Sambacı’nın eşi ve çocuklarının sosyal medyada sık sık Beşiktaş paylaşımları yapması da bu transferin bitmesinde önemli rol oynayabilir.

Başkan’dan kolaylık isteyecek

Özellikle taraftarla yaşanan sorun ve Lyon’un bir stoper daha almak istemesinden dolayı Marcelo’nun kulüp başkanı ile görüşerek transferde kolaylık isteyeceği de öne sürülüyor.