Beşiktaş'tan Resmi Açıklama... Erken Seçim Olacak mı?

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Adnan Dalgakıran, yönetim olarak camiadan yeterli destek alamadıklarını vurgulayarak erken seçim sinyali verdi.

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Adnan Dalgakıran, Radyospor canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Beşiktaş'ta erken seçim olacak mı? Tüzükte ne gibi değişiklikler olacak? Ruiz davası için ne düşünüyor? Adnan Dalgakıran açıkladı.

Beşiktaş İkinci Başkanı Adnan Dalgakıran gündeme yönelik değelendirmelerde bulundu, merak edilenleri yanıtladı. Fenerbahçe ile oynayacakları derbi maç ve kalan haftalar için ne düşünüyor? Beşiktaş yardım kampanyasında hayal kırıklığına mı uğradı? Victor Ruiz ile yaşanan süreçte son durum ne? Beşiktaş’ın tüzüğü mü değişiyor?  Beşiktaş'ta erken seçim gerçekten de söz konusu mu? Adnan Dalgakıran bu ve birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu. 

Radyospor’da yayınlanan Spor Kazanı programında Özgür Sancar’ın canlı yayında sorularını yanıtlayan Adnan Dalgakıran’ın şöyle konuştu: 

Fenerbahçe derbisi için neler düşünüyor?

Ligde 3. sırayı kovalayan Beşiktaş’ın Fenerbahçe ile sahasında yapacağı derbi maçın seyircisiz oynanacağına dikkati çeken Adnan Dalgakıran, “Takımlar gelecek sene kuracakları kadroları daha iyi kavrayabilmek için doğru analizler yapma peşindeler. Beşiktaş için çok önemli bir maç. Üçüncü olmamız, Sivasspor'un kaybetmesi ve Şampiyonlar Ligi ön elemeleri katılmak için çok önemli bir karşılaşma. Eksiklerimiz var. Seyircisiz maç oynanması başka bir atmosfer doğuruyor, bundan etkilenen ve faydalanan takımlar var. Seyircili atmosferde motive olan futbolcular var. Beşiktaş'ın en önemli itici gücü seyircisi. Bundan da yoksunuz" ifadelerini kullandı.

Sakat oyuncular derbiye yetiştirilmeye çalışılıyor

Bilindiği gibi Beşiktaş'ta golcü futbolcu Burak Yılmaz, Fenerbahçe derbisine yetiştirilmeye çalışılıyor. Sakatlıkları devam eden oyuncuları hakkında konuşan Dalgakıran, "Sağlık kurulu sakat oyuncularımız üzerinden çalışılıyor. Yetiştirilirse oynayacaklar yetiştirilemezse oynayamayacaklar" şeklinde konuştu. 

Bağış kampanyasının gidişatı iyi değil 

Adnan Dalgakıran, ‘Bırakmam Seni’ adlı bağış kampanyasında yeteri kadar destek görmediklerini ifade etti. Dalgakıran, Beşiktaş’ın elinin kolunun bağlı olduğu bir dönemde yeniden yapılanmaya gittiklerini dile getirdi.

Siyah-beyazlı yönetici, “Başkanımız gerçekten gönülden Beşiktaşlı. Bu süreçte de en küçük menfaatleri dahi büyük bir hassasiyetle korumaya çalışıyor. Aynı hassasiyeti camiadan görmek istiyor. Farklı farklı düşüncelerin bir araya geldiği topluluklar var. İş dünyasına ve SMS'e yöneldik. En ciddi desteği buradan bekliyoruz. 150-180 bin civarında 20 liralık bir SMS gönderimi var. Şimdi sıra iş dünyasında. Biz talep etmeye başladık. Ümitsiz değiliz tabii. Ama gereken desteğin verileceğine inanıyorum. Başka Beşiktaş yok sonuçta... Bu bağış kampanyasını zor dönemde düzenledik ve pandemi herkesi sarstı. Ekonomik zorlukların öne çıktığı, Beşiktaş'ın da elinin kolunun bağlandığı anda bu yardım kampanyasına başladık. Kulübün işleyişi reforme edilmemiş, futbol bir sisteme oturulmamış, gelir gider dengesi hareketi yapılmamış, kulübün geleceği satılmış. Tekrar aynı şey olur mu diye taraftarlar ve camia endişeleniyor. Bunları es geçmemek lazım. Biz Beşiktaş'ı sadece mali zorluklar içerisinden çıkarmak için çalışmıyoruz. Yeniden yapılandırmaya, bir hedef kulübü haline getirmeye çalışıyoruz” dedi.

“Kulübün kurulları bütçenin yüzde 45 aşılmasına ses çıkarmıyorsa sorun var demek”

Beşiktaş’taki mali yapıyı düzeltmek için zamana ihtiyaçları olduğunu anlatan Adnan Dalgakıran, sistemsizlikten yakındı. 

Dalgakıran, “Mali yapıyı toparlamak zaman alacaktır. Gelir gider dengesi bozulmayacak biçimde bir tüzük hazırlığı içindeyiz. Kulübün 3-5 yıllık, hatta 7 yıllık gelirlerini ve harcamalarını düzenlemek için çalışıyoruz. Devlete de önerilerimiz var. Kulüplerimiz kendi gelir-gider dengeleri içerisinde yürüyecekler. Yaşlı, emekliliği yaklaşmış oyuncularla şov yapmak yerine yetenekli oyuncuların belli bir sistem içerisinde yetiştirilerek dünya futbola kazandıracak bir sistem gerek. Belki Beşiktaş ile buna öncülük yaptırabiliriz. 85 milyonluk Türkiye'ye bakın, bir de gurbetçilerimize bakın. Orada 5 milyon gurbetçinin sayısı Türkiye'dekinden daha fazla. Yetenek konusunda problem yok, sistem yok bizde. Bir kulüp kendi bütçesini yüzde 45 aşıyorsa bu kulübün kurulları ve herhangi bir eleştiri dahi olmuyorsa o zaman burada bir sorun var demektir. Yüzde 45 demek batarsın demek. İşlevsellik yok” diye konuştu.

“Anadolu kulüpleri, büyük kulüplerle farkı eşitlemeye gidiyor”

Anadolu kulüplerinin mali yapılarını düzenleyerek ödemeleri zamanında yapabildiğini belirten Dalgakıran, kulüplerin kötü yönetildiğini ve Beşiktaş’ın geleceğini düzenleyeceklerini ifade etti.

Siyah-beyazlı yönetici, ”Diğer kulüplerle de aynı şeyler yaşanıyor. 3 büyük kulüp o kadar yanlış şekillerde başkanlarla yönetilmiş ki… Anadolu kulüpleri kendi gelir-gider dengelerini denetlemişler ve rekabette büyük kulüplerle eşitlemeye doğru da gidiyorlar. Onlar paralarını zamanında ödeyebiliyorlar. Bu bağış kampanyalarına taraftarların büyük önem göstermesi lazım. Biz bunu şiddetle taraftarımıza da camiamıza da söylüyoruz. Biz ne olursa olsun orada oturmak isteyen bir yönetim değiliz. Kulübün çıkarları neyse onu yapacağız. Kulübümüzün geleceği söz konusu" açıklamasını yaptı.

“Tüzük konusunda ciddi bir çalışma içindeyiz”

Beşiktaş’ta erken seçim olacağı iddialarına da açıklık getiren Dalgakıran, ‘İlerleyen dönemlerde bir kongre olacak mı?’ sorusuna ise şu yanıtı verdi:

"Bu bahsettiğim şeyler tüzükle ilgili. Çok ciddi bir çalışma içerisindeyiz. Divan Kurulu da ciddi bir çalışma içerisinde. Medeni bir ortama sahibiz. Gönüllü insanlarla bu işi yürütmeye çalışıyorsunuz. Ama hızla profesyonelleşmesi gerekiyor.”

“Ruiz davasının Beşiktaş lehine olacağını düşünüyorum”

Öte yandan alacakları ödenmediği gerekçesiyle sözleşmesini tek taraflı fesheden Victor Ruiz ile ilgili Dalgakıran, "Bu süreci, UEFA'nın ve TFF'nin pandemi sürecinde yaptığı açıklamalar ve bilgilendirmeler doğrultusunda yönetmeye çalışıyoruz. Pandemi sürecinde fedakarlık etmeyen tek bir yer yok. Pandemi sürecine kadar alacaklarınızı alıyorsunuz, futbol oynayamıyorsunuz, yayıncı kuruluş ödeme yapmıyor. Dolayısıyla çok haklı olduğumuz bir konu. Beşiktaş lehine olacağını düşünüyorum” dedi.

“Elimizi kolumuzu bağlayan sebepler, yapacaklarımızı geciktirecek”

Beşiktaşlı yönetici, Vida ve diğer futbolcuların sözleşmeleri hakkında, “Kulübün kötü yönetildiğini söylediğim zaman bu vb. konular da buna dahildir. Sözleşmeler mali açıdan bir kıskaca sokulmamış. Yapılan sözleşmeler uzun ve Beşiktaş lehine olmayan sözleşmeler olarak düzenlenmiş. Elimizi kolumuzu bağlayan sebeplerden dolayı yapacaklarımız biraz gecikecek. Ama yapılacak" diyerek sözlerini tamamladı.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
youtube kanalımıza abone olun